Dijital Ürünlerinizi Satabilmeniz için Pazar Alanları

Eğer bir web tasarımcısı yada grafik tasarımcısı iseniz, bu makalede sizin için bir çok önemli unsur bulacaksınız. Bu yazımızda Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen web ve grafik tasarımları, materyalleri satış pazar alanlarından bahsedeceğim. Bu pazar alanları sayesinde sizlerde yapmış olduğunuz tasarımlarınızı diğer kullanıcılar ile paylaşabilir, satışa sunabilir ve yeteneklerinizi diğer yazarlardan aldığınız geri bildirimler sayesinde dahada geliştirebilirsiniz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan bu siteler hakkında bir kaç detay sunalım.

Ne tür ürünler satabilirim?

Aşağıda listeleyeceğimiz pazar alanları sayesinde tüm dijital ürünlerinizi pazarlamanız mümkün. Buna örnek vermek gerekirse, WordPress temaları, HTML CSS website şablonları, kurumsal kimlik tasarımları, grafik tasarım ürünleri, ses ve video dosyaları, kart vizit tasarımları ve çok daha fazlası.

En iyi Dijital Pazar Alanları

1. Envato (ThemeForest)

Tabiki birinci sırada sizlerinde tahmin edeceği gibi ThemeForest firması yer almakta. 2006 yılında FlashDen olarak kurulmuştur ve o günden bugüne toplamda 40.000 üzerinde tasarımcı ile birlikte şu an dünyanın en popüler dijital pazar alanlarından biridir. Aktif olarak 1.500.000 üzerinde müşteri bulunan bu firma ile yapmış olduğunuz çalışmalarınızı kısa sürede dünyada popüler hale getirebilirsiniz ve ciddi kazançlar elde edebilirsiniz. Üyelik açmak ücretsizdir ve ekleyeceğiniz ürünler onaylandıktan sonra yayınlanmaktadır.

2. Mojo Marketplace

Mojo Marketplace, Mojoness firması tarafından 2012 yılında yayına sunulmuştur. Diğer pazar alanlarından farklı olarak müşterilerine hosting hizmeti ve kurulum desteğide vermektedir. Kısa sürede 3.800.000 üye sayısına ulaşmış büyük bir firmadır. Dijital ürünlerinizi pazarlayabilmenize olanak sağlayan başarılı bir sitedir. Üyelik açmak ücretsizdir ve ekleyeceğiniz ürünler onaylandıktan sonra yayınlanmaktadır.

3. Mojo Themes

Mojoness firması tarafından 2009 yılında yayına sunulmuştur. En başlarda ThemeForest firmasına alternatif olarak çıkan bir site olsada şu anda dünyanın en iyi pazar alanlarından biridir. Üyelik açmak ücretsizdir ve ekleyeceğiniz ürünler onaylandıktan sonra yayınlanmaktadır.

4. Creative Market

Creative Market yukarda sıraladığımız diğer pazar alanlarından biraz farklı işlemektedir. Bunun sebebi satışa sunduğunuz ürünlerinize 100% müdahele edebiliyor olmanızdır. Örnek vermek gerekirse fiyatlandırmayı siz belirlersiniz, dilediğiniz an onay beklemeden ürünlerinizde değişiklik yapabilirsiniz. Üye olmak davetiye ile gerçekleşir, bunun için bu linkten bir davetiye isteyebilirsiniz tabiki öncelikle firmaya sunabileceğiniz bir portföyünüzün olması gerekmektedir. Aksi taktirde yazar olabilmek için onay alamazsınız.

5. Mzot Marketplace

Çok kısa süre önce yayın hayatına başlayan bir sitedir. Dijital ürünlerinizi satabileceğiniz bir başka pazar alanıdır. Kullanıcı dostu alt yapısı ve tasarımı ile diğer sitelerden bir adım öne geçebilecek kapasitede bir sitedir. Üye olmak ücretsizdir ve ürünleriniz 1 günden kısa bir sürede yayına alınır. WPServis.com ailesininde ortak olduğu bir pazardır. Bu firma ile ilgili aklınıza takılan herhangi bir soru olursa lütfen bizimle iletişime geçiniz.

6. Sellfy

Geçtiğimiz aylarda yayın hayatına başlayan bir pazar alanıdır. Daha çok grafik tasarımcıları tarafından tercih edilen bir pazardır, Creative Market mantığı ile çalışmaktadır yani ürünlerinizi kendiniz ekler ürünlerinize fiyatı kendiniz belirlersiniz. Üyelik açıp ürün eklemek ücretsizdir.

Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkürler. Eğer aklınıza takılan bir soru olursa lütfen yorumlarınızda bizimle paylaşınız. Hepinize şimdiden bol kazançlar.

WordPress ile hazırlanmış harika bir websitesine sahip olmak ister misin? Hemen iletişime geç!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Picture of Halim
Halim
WordPress ve web tasarım uzmanıdır. Eğitim videoları 500.000’in üzerinde izlenme almıştır. Türkiye’nin en iyi WordPress destek sitelerinden WP Servis‘in kurucusu ve sektörün gelişmesi için gece gündüz çalışan genç bir girişimcidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir