En iyi Ücretsiz WordPress SEO Eklentileri

Ücretsiz WordPress eklentileri kategorisinde paylaşacağımız ilk makale olan dünyanın en iyi ücretsiz WordPress SEO araçları makalesinde sizler için derlediğimiz koleksiyon ile karşınızdayız. WP Servis ailesi olarak WordPress kullanıcılarının işine yarayacak her türlü dokümanı sağlayabilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Lütfen paylaştığımız makaleleri sosyal medya profillerinizde paylaşarak WP Servis ailesine destek olunuz. Bu koleksiyonda paylaşacağımız eklentilerin tamamı açık kaynak kod olup %100 ücretsizdir ve bir çoğu Türkçe dil desteği sağlamaktadır.

Nedir WordPress SEO eklentileri?

WordPress SEO, yani WordPress arama motoru optimizasyonu dur ve WordPress alt yapısı ile hazırlamış olduğunuz web sitelerinizin arama motorlarına uyumlu olması ve bu yapıya göre sayfa ve yazılar paylaşmanıza olanak sağlayan eklentilerdir. Ayrıca bu eklentiler sayesinde XML site haritaları, robots.txt dosyaları da oluşturmanız mümkün. İlerleyen günlerde ücretli WordPress SEO eklentileri de paylaşacağımız için WordPress eklentileri kategorimizi takip ederek web tarayıcılarınızda bookmark etmenizi şiddetle öneririz.

Neden SEO eklentisi kullanmalıyım?

WordPress bağlantı yapısı, RSS desteği ve benzeri özellikleri ile diğer CMS (içerik yönetim sistemi) sistemlerinden bir adım önde olmasına rağmen yinede ekstra SEO eklentilerine ihtiyaç duymaktadır. Örnek vermek gerekirse, her yazı ve sayfaya özel SEO ayarları, sosyal medya SEO ayarları, ve benzeri eklentilerdir. Bu listede paylaşacağımız bazı eklentiler alternatifleri ile listelenmiştir, içlerinden ihtiyacınız olan en iyi WordPress SEO eklentilerini seçip %100 ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

WordPress SEO eklentilerinin Türkçe dil desteği varmı?

Evet var. Dünya çapında eklentiler oldukları için Türk WordPress kullanıcılarının da sürekli kullandıkları eklentiler olmaları sebebi ile Türkçe dil destekleri mevcuttur. Yinede aralarında bazı eklentilerin dil desteği olmaya bilir. Bu sorunuda .po .mo dil dosyalarını düzenleyerek aşabilirsiniz. Eğer herhangi bir eklentide Türkçeleştirme ihtiyacı duyarsanız lütfen aşağıdaki yorum kutusundan bizlere yorum bırakın, elimizden gelen desteği vermek için buradayız.

WordPress SEO eklentileri listesi yeni eklentiler çıktıkça güncellenecektir. Yazımızı sosyal medya profillerinizde paylaşarak daha sonra tekrar tekrar ziyaret edebilirsiniz. Eğer tavsiye etmek istediğiniz eklentiler varsa lütfen yorumlarınızda bizimle paylaşın.

1. All in One SEO Pack Eklentisi

Tabiki ilk sırada tüm dünyada yirmi milyonun üzerinde kullanıcı tarafından tercih edilen All in One SEO eklentisi var. Bu eklenti bugüne kadar yazılmış en iyi SEO eklentilerinin başında geliyor. Zaten eklenti özelliklerine bir göz atarsanız neden bu denli tercih edildiğinide rahatlıkla anlarsınız.

All in One SEO eklentisi WordPress sitelerinizde ana sayfa, alt sayfa, kategori ve etiket alanlarıda dahil olmak üzere bütün alanlara SEO yapmanıza olanak sunar. Kendine hazı XML site haritası da bulunan bu eklenti ile Google dostu bir website yapmanız mümkün.

Ücretsiz İndirin

2. WordPress SEO by Yoast Eklentisi

All in one SEO eklentisine alternatif olarak kullanabileceğiniz bir eklentidir. WP Servis, müşterilerininde genellikle tercih ettiği bir eklentidir. Yoast SEO eklentisi kendine özel fonksiyonları sayesinde diğer eklentilerden bir kaç adım öne çıkmaktadır. Örneğin; kalıcı bağlantıları düzenleyebilme, XML site haritası oluşturup bunları arama motorlarına bildirme, RSS ve sosyal medya SEO desteği bunlardan bir kaçıdır.

WordPress SEO hakkında çok fazla bilginiz yoksa, Yoast WordPress SEO eklentisi Türkçe dil desteği sayesinde sizlerin tüm ihtiyaçlarınıza çözüm sunacaktır..

Ücretsiz İndirin

3. Platinum SEO Pack Eklentisi

Diğer iki eklentiye alternatif bir eklenti olsada WordPress kullanıcıları tarafından diğer eklentiler kadar rabet gören bir eklenti değildir. Bunun nedeni ise All in One SEO ve Yoast eklentilerinin aksine çok fazla kullanıcı dostu olmamasıdır. Bunun yanında bir avantajı ise sitenizdeki cache sorununa çözüm üretebilmesidir. Yani çoğu hosting firması SEO eklentisi olarak bu eklentiyi önermektedir.

Ücretsiz İndirin

4. Google XML Sitemaps Eklentisi

Bu eklenti sayesinde WordPress sitelerinizde XML site haritası oluşturmanız ve bu haritayı arama motorlarına otomatik pingletmeniz mümkün. Sadece bir XML site harita eklentisi olan bu eklentiyi tek başına kullanmak yerine, All in one SEO yada Yoast eklentisini kullanmanızı tavsiye ederiz. (Kendilerine özel site haritası olması sebebi ile)

Ücretsiz İndirin

5. SEO Smart Links Eklentisi

WordPress sitelerinizde paylaştığınız dış bağlantılara otomatik “nofollow” eklemenize olanak sağlar. Ayrıca dış bağlantılarınızı “_blank” olarak yeni pencerede açmanıza da olanak sağlamaktadır. Eğer çok fazla dış bağlantınız yoksa, sitenize ekstra yük yapmanıza gerek yoktur.

Ücretsiz İndirin

Bu makale sürekli olarak güncellenmektedir, zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkürler. İlerleyen günlerde yeni WordPress SEO eklentileri çıktıkça listemiz yenilenecektir.

WordPress ile hazırlanmış harika bir websitesine sahip olmak ister misin? Hemen iletişime geç!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Picture of Halim
Halim
WordPress ve web tasarım uzmanıdır. Eğitim videoları 500.000’in üzerinde izlenme almıştır. Türkiye’nin en iyi WordPress destek sitelerinden WP Servis‘in kurucusu ve sektörün gelişmesi için gece gündüz çalışan genç bir girişimcidir.

One thought on “En iyi Ücretsiz WordPress SEO Eklentileri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir