Google Listings & Ads ile WooCommerce Ürünleri Google’da!

Google Listeleri ve Reklamlar, ürünlerinizi Google genelinde alışveriş yapanlara sergilemenize olanak tanır. İster dijital reklamcılıkta yeni olun, ister pazarlama uzmanı olun, ücretsiz reklamlarla erişiminizi genişletebilir ve işinizi büyütebilirsiniz.

Geçen hafta, WooCommerce’in 4.4 milyon kullanıcısının tamamının yakında ürün envanterlerini yalnızca birkaç tıklamayla ve ücretsiz olarak Google’a kolayca entegre edebileceklerini duyduk. Google Listings & Ads eklentisi ile, WooCommerce kullanıcılarının ürünlerini Google’da listelemeleri artık mümkün!

Google Listing ve Ads Eklentisi

WooCommerce gibi iş ortaklarıyla çalışan perakendecilerin Arama, Alışveriş, Görsel Arama ve YouTube genelinde Google alışveriş özellikleriyle entegre olmasını kolaylaştırmak Google Listings & Ads eklentisiyle çok daha kolay. Bu eklenti sayesinde çeşitli büyüklükte perakendeciler artık müşteriler tarafından rahatça keşfedilebilecek.

WooCommerce kullanıcıları; ürünlerini Google’a yükleyebilir, ücretsiz listelemeler ve reklam kampanyaları oluşturabilir ve performans ölçümlerini inceleyebilir. Ayrıca bu işlemlerin hepsi WooCommerce kontrol panelinden yapılacaktır.

Google Listings & Ads eklentisi ile;

  • Google Merchant Center ile mağazanızı sorunsuz bir şekilde Google’a bağlayın.
  • Ücretsiz listelemelerle çevrimiçi alışveriş yapanlara ulaşın.
  • Akıllı Alışveriş Kampanyaları ile mağaza trafiğinizi ve satışlarınızı arttırın.

Mağazanızı Sorunsuz Bir Şekilde Google’a Bağlayın

İlgili mağaza ve ürün verilerini Google’a yüklemek için Google Merchant Center’ı sitenize entegre edin. Google Merchant Center, mağaza ve ürün verilerinizi Google ile senkronize eder ve bilgileri hem Alışveriş sekmesindeki ücretsiz listelemeler hem de Google Alışveriş Reklamları için kullanılabilir hale getirir.

Mağazanızı bağlamak ve ürünleri Google’da ücretsiz ve reklamlarla listelemek için yeni bir Merchant Center hesabı oluşturabilir veya mevcut hesabınızı entegre edebilirsiniz.

Ücretsiz Listelemelerle Çevrimiçi Alışveriş Yapanlara Ulaşın

Ürünlerinizi müşterilerinize sergileyip Google’ın Alışveriş sekmesindeki ücretsiz listelemelerle mağazanıza yeni ziyaretçiler ve müşteriler çekebilirsiniz.

Google Ads ile Mağaza Trafiğinizi ve Satışlarınızı Arttırın

Akıllı Alışveriş kampanyaları, dönüşümlerinizi en üst düzeye çıkarmak ve reklamlarınızı belirli bir bütçeyle sizin ürünlerinize benzer ürünler arayan kullanıcılara gösteren bir reklam hizmetidir. Akıllı alışveriş kampanyalarıyla yalnızca ziyaretçiler reklamınızı tıkladığında ödeme yaparak ürünlerinizi Google Arama, Alışveriş, YouTube, Gmail ve Görüntülü Reklam Ağı’nda tanıtmak için bir reklam kampanyası oluşturabilirsiniz.

Nasıl mı?

Google Ads hesabınızı bağlayın, bütçenizi seçin ve kampanyanızı doğrudan WooCommerce kontrol panelinizden başlatın. Ayrıca, reklamlarınızın nasıl performans gösterdiğini kolayca görmek için kampanya analizlerini inceleyebilir ve otomatik raporlara erişebilirsiniz.

Google Listings & Ads eklentisiyle artık sadece marka bağlılığı oluşturduğunuz ziyaretçilerinizle değil yeni ziyaretçilere de erişiminiz çok daha kolay! Hem de bir dijital pazarlama uzmanıyla çalışmanız gerekmeden. Eklentiyle ilgili sorularınız olursa yorumlar bölümünden bize ulaşabilirsiniz. 

WordPress ile hazırlanmış harika bir websitesine sahip olmak ister misin? Hemen iletişime geç!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Halim
Halim
WordPress ve web tasarım uzmanıdır. Eğitim videoları 500.000’in üzerinde izlenme almıştır. Türkiye’nin en iyi WordPress destek sitelerinden WP Servis‘in kurucusu ve sektörün gelişmesi için gece gündüz çalışan genç bir girişimcidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir