Onedio Tarzı WordPress Temaları ile Viral İçerikler Üretin

Onedio tarzı WordPress temaları ile ziyaretçilerinizin etkileşimde bulunmasını sağlayabileceğiniz sosyal içerik platformları oluşturabilirsiniz. Özellikle gif animasyonlar, eğlenceli kısa videolar ve MEME adı verilen bizde de adını caption olarak bildiğimiz viral içerikler bu tarz sitelerin olmazsa olmazlarındandır. Eğer Onedio tarzı site yapma fikriniz varsa, WordPress için geliştirilmiş harika temalar mevcut. Bu yazımızda mobil cihazlara uyumlu birbirinden özel viral WordPress temalarını listelemeye çalışacağım.

Viral Nedir?

Viral: Bir görsel yada videonun sosyal medya sitelerinde paylaşılması ile hızla yayılmasına verilen isimdir. Viral içerikler genelde eğlencelidir ve mizah içermektedir.

Türkiye’de bu tarz sitelere en büyük örnek Onedio’dur ve. Dünya’da ise viral içeriklerin en fazla yayınlandığı site 9Gag’tır. Alternatifleri olsada viral içeriklere öncülük eden ve sosyal medya üzerinde en çok paylaşım alan siteler bunlardır.

Viral Sitelerin Özellikleri Nelerdir?

Viral Sitelerin Özellikleri Nelerdir?

Bir viral sitede genelde şu özellikler yer almaktadır;

  • Kullanıcılar tarafından oluşturulan içerikler yer almaktadır
  • Kullanıcıların etkileşimde bulunabileceği reaksiyon (ne hissettin özelliği) butonları yer alır
  • Kullanıcıların yorumları ile katkı sağlamasına olanak tanır
  • Detaylı kullanıcı yönetim paneli vardır
  • Paylaşılan içerikler kullanıcılar tarafından oylanabilir
  • Paylaşılan içeriklerin sosyal medya sitelerinde paylaşılabilmesi için sitenin belirli yerlerinde sosyal medya ikonları bolca yer alır
  • Viral içerikli sitelerde ana sayfa ve kategori sayfaları aşağıya doğru indikçe içerik yüklenir (infinity scroll) ve sayfalar arası dolaşmanıza gerek kalmadan tüm içerikleri tek sayfada görebilirsiniz

WordPress ile Viral Site Yapmak Mümkün Mü?

Elbette mümkün. Bildiğiniz üzere WordPress, blog içeriklerinin paylaşıldığı bir alt yapı platformununun çok daha ötesinde bir yazılımdır. WordPress son yıllarda bir çok magazin ve haber sitesininde ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Yazının devamında WordPress siteleriniz için kullanabileceğiniz viral WordPress temalarını listeliyor olacağım.

Onedio Tarzı WordPress Temaları

Aşağıdaki listede yer alan temaların her biri ücretli WordPress temalarıdır. İndir butonuna basarak ilgili temaların satış sayfalarına ulaşabilir ve örnek demo sayfalarını inceleyebilirsiniz. İşte sizin için derlemeye çalıştığım WordPress viral tema örnekleri;

BimberTemayı İndir

Bimber

BoomboxTemayı İndir

SnowDropTemayı İndir

KingTemayı İndir

ViralFeedTemayı İndir

FuriousTemayı İndir

BazingaTemayı İndir

WeltgeistTemayı İndir

SaxonTemayı İndir

PressoTemayı İndir

ViralaTemayı İndir

ClickMagTemayı İndir

BuzzStoneTemayı İndir

StokedTemayı İndir

ZoxNews Temayı İndir

Bu yazıda sizler için WordPress viral temaları listelemeye çalıştım. Eğer bu tarz içeriklerin daha fazla gelmesini istiyorsanız, yazıyı sosyal medya profillerinizde paylaşarak bana destek olun.

WordPress ile hazırlanmış harika bir websitesine sahip olmak ister misin? Hemen iletişime geç!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Picture of Halim
Halim
WordPress ve web tasarım uzmanıdır. Eğitim videoları 500.000’in üzerinde izlenme almıştır. Türkiye’nin en iyi WordPress destek sitelerinden WP Servis‘in kurucusu ve sektörün gelişmesi için gece gündüz çalışan genç bir girişimcidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir