Tek Tıklamayla WordPress Sayfa veya Blog Yazısı Çoğaltma

WordPress tabanlı web sitelerinde herhangi bir sayfa veya post çoğaltma işlemini eklentiler ile tek tıkla çoğaltmak mümkün. Bu içeriklere dair kopyalama işlemi ile uğraşmak yerine duplicate eklentisini web sitesine eklemek işleri oldukça kolay ve hızlı bir hale getirecektir. Seri bir şekilde aynı postu girecek kullanıcılar tarafından kurulan ve çok fazla kullanılan eklenti ayrıca bu eklenti henüz taslak olan yazı ve içeriklerinde kopyasını oluşturulduğu için, yazıları farklı bir sitede taşımakta eğlenceli bir hal alabiliyor.

Duplicate Eklentisi Kurulumu

  • Öncelikle Duplicate post eklentisini indirmeniz gerekir, ardından eklenti etkinleştirilir.
  • Etkinleştirme işlemi yapıldıktan sonra sitede bulunan Sayfalar/Tüm Sayfalar bölümü açılır.
  • Kullanıcılar çoğaltmak ya da kopyasını oluşturmak istedikleri sayfaları açtığında iki seçenek ile karşılaşacaktır. Klonla ve Yeni Taslak. 
  • Klonla seçeneğini tercih eden kullanıcılar seçtikleri yazının klon şeklini oluşturmuş olacaklardır. 
  • Yazıda yeni düzenlemeler yapmak isteyen kullanıcılar ise genelde Yeni Taslak seçeneğini seçerek, hem yazının klon sürümünü oluşturmakta hem de istedikleri şekilde yazıyı yeniden düzenleyip kaydetmeyi ya da yayınlamayı seçebilmektedir.
Duplicate Eklentisi Kurulumu

Duplicate post eklentisi ile kullanıcılar sayfa ve yazılarında hem kopyalama işlemi yaparken hem de istedikleri içerikleri özelleştirme ve değiştirme seçeneğine de sahip olmaktadır. 

Duplicate post eklentisine alternatif olarak kopyalama işini yapmak için iki alternatif eklenti daha mevcut. Bu eklentilerin de kurulumu ve kullanımı oldukça kolay, Duplicate Page and Post ve Post Duplicator eklentileri de kullanılabilir. Bu eklentileri kurmak için; 

  1. Duplicate Page and Post Eklentisi: Web sitesinde çoğaltma işlemi yapmak için kullanılan bir diğer eklenti Duplicate Page and Post’tur. Herhangi bir sayfayı kopyalamak isteyen ve bu kopyalama esnasında, yazının tüm formatının korunmasını, herhangi bir bozulma yaşanmasını istemeyen kullanıcılar bu eklentiyi kullanabilirler. Bu konuda yapılacak ilk işlem bu eklentiyi indirmek ve etkinleştirmek olacaktır. İndirme ve etkinleştirme işleminden sonra kopyası oluşturulacak sayfaya ulaşmak için Sayfalar/Tüm Sayfalar kısmından Yazılar/Tüm Yazılar sekmesi açılarak kopyalanmak istenen sayfada Clone Me seçeneği tıklanır. Bundan sonra kullanıcılar kopyalanan sayfaya yönlendirilir. Bu sayfaya yönlendirilen kullanıcılar istedikleri düzenlemeleri yaptıktan sonra sayfalarını yayınlayabilir ya da taslak olarak kaydet seçeneklerinden herhangi birini tercih edebilirler.
  2. Post Duplicator: Kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri üçüncü bir eklenti ise Post Duplicate’dir. Bu eklenti ile çoğaltılacak ve kopyası oluşturulacak sayfaların ya da postların aynısını oluşturur. Bunun için yapılması gerekenler; Post Duplicator Eklentisi indirilir ve etkinleştirilir. Kopyalanacak sayfa veya yazıya gelinerek Duplicate Post / Duplicate Page seçeneği tıklanır. Bu işlemden sonra Post Duplicator eklentisi istenen çoğaltma ve kopyalama işini anında gerçekleştirecektir.
duplicate content eklentisi

Web sayfalarında çoğaltma veya kopyalama işlemi yaparken zaman kaybetmek istemeyen ve istedikleri düzenlemeleri yapmak isteyen bütün kullanıcıların kolaylıkla kullanabilecekleri bu eklentiler oldukça büyük bir yarara sahiptir.

WordPress ile hazırlanmış harika bir websitesine sahip olmak ister misin? Hemen iletişime geç!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Picture of Halim
Halim
WordPress ve web tasarım uzmanıdır. Eğitim videoları 500.000’in üzerinde izlenme almıştır. Türkiye’nin en iyi WordPress destek sitelerinden WP Servis‘in kurucusu ve sektörün gelişmesi için gece gündüz çalışan genç bir girişimcidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir