WooCommerce ile Kupon Kodu Nasıl Oluşturulur

WooCommerce kupon kodu oluşturmak bir çok WordPress kullanıcısının bilmediği bir özellik. Eğer e-ticaret siteniz varsa ve belirli dönemlerde kampanyalar oluşturmak istiyorsanız, kupon kodları en iyi dostunuz olabilir. Hem sosyal medya profillerinizde hemde blog içeriklerinizde paylaşacağınız kupon kodları ile birlikte müşteri etkileşimini arttırabilir ve daha fazla satış hacmine ulaşabilirsiniz.

Neden Kupon Kodu Oluşturmalıyım?

Bu sorunun en basit cevabı: “daha fazla gelir elde etmek” olacaktır. İnternet üzerinden alışveriş yapan kullanıcıların (ülkemizde son dönemlerde oldukça yaygınlaştı) en çok aradıkları özellik firmaya ait kupon kodudur. Bu kodlar sayesinde kullanıcıların website üzerinden alışveriş yapma eğiliminde bulunmasına yardımcı olabilirsiniz.

Kampanya dönemlerinde mutlaka indirim kodları oluşturarak sosyal medya profillerinizde ve blog içeriklerinizde paylaşın. En önemli kampanya dönemleri “Muhteşem Cuma, Anneler Günü, Sevgililer Günü, Yılbaşı vb.”

Müşterilerinizi Kandırmayın!

Bazı e-ticaret sitelerinin en sık yaptıkları kampanya taktiklerinden biriside, kampanya döneminden 1-2 hafta önce fiyatları arttırarak daha sonra kampanya döneminde indirim yapmış gibi insanları “büyük indirim” varmış gibi aldatmak. Siz böyle yapmayın. Firmanıza zarar vermeyecek, ama müşterilerinizin de işine yaracak şekilde ufak indirimler yapabilirsiniz.

Düzenli Kupon Kodları Oluşturun

Tek bir kupon kodu oluşturarak müşterilerinizin bu kupona alışmasını sağlamayın. Belirli kampanya dönemlerinde sıklıkla kupon kodlarınızı değiştirin ve daha fazla etkileşim elde edin.

Bunu okudun mu? WooCommerce Ücretsiz Kargo Kuponu Nasıl Oluşturulur?

WooCommerce Kupon Kodu Nasıl Oluşturulur?

Gelelim konumuzun içeriğine. Bu yazıda sizlere WooCommerce alt yapısı kullanan bir e-ticaret sitesinde nasıl kupon kodu oluşturulur anlatmaya çalışacağım.

 • WordPress yönetim panelinize giriş yapın
 • WooCommerce → Kuponlar sekmesini tıklayın (eğer kuponlar gözükmüyorsa aşağıdaki işlemi uygulayın)
woocommerce kupon kodu oluşturmak
 • Kuponlar → Yeni Ekle butonuna basın
woocommerce kupon kodu oluşturmak
 • Kupon kodunuza bir isim verin. Örnek: EVDEKAL10
 • Açıklama kısmına kupon kodu açıklamasını yazın
 • İndirim türü alanından “Sabit sepet indirimi” seçin
 • Kupon tutarı alanına “10” yazın
 • Eğer ücretsiz gönderim ile birlikte kullanılacaksa “Ücretsiz gönderime izin ver” seçeneğini tıklayın
 • Kuponun en son ne zaman geçerli olacağını takvimden belirleyin
woocommerce kupon kodu oluşturmak

Eğer kupon kodunuzda bazı sınırlamalar yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

 • Kullanım kısıtlamalarıAsgari Harcama → Bu kupon kodunun geçerli olması için en düşük alışveriş tutarını belirler. Örneğin: “150 TL ve üzeri siparişlerde indirim” adında bir kampanya yapmak için bu seçeneğe 150 yazmanız yeterli olacaktır.
 • Azami harcama ise bu kupon kodunun kullanılabilmesi için maksimum en yüksek sipariş tutarını belirtmenize olanak sağlamaktadır.
 • Bir diğer seçenek ise “Bireysel Kullanım”. Bu seçenek ile oluşturduğunuz kuponun başka kuponlarla birlikte kullanıp kullanılamayacağının iznini vermelisiniz.
 • Ayrıca ürünler, kategoriler, e-postalar, markalar olarakta kullanım sınırlaması gerçekleştirebilirsiniz.
kupon kodu sınırlaması

Son olarak “Kullanım sınırları” alanında ise bu kuponun sona ermeden önce kaç kez kullanılabileceğini, sadece belirli ürünlerle sınırlanmasını ve bir kullanıcının bu kuponu kaç kez kullanabileceğini sınırlıyorsunuz.

WooCommerce kupon kodu kullanımı hakkında aktarabileceklerim şimdilik bu kadar. Sizinde eklemek istediğiniz özellikler varsa yada aklınıza takılan sorularınız olursa lütfen yorum alanından bana katılın.

WordPress ile hazırlanmış harika bir websitesine sahip olmak ister misin? Hemen iletişime geç!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Picture of Halim
Halim
WordPress ve web tasarım uzmanıdır. Eğitim videoları 500.000’in üzerinde izlenme almıştır. Türkiye’nin en iyi WordPress destek sitelerinden WP Servis‘in kurucusu ve sektörün gelişmesi için gece gündüz çalışan genç bir girişimcidir.

One thought on “WooCommerce ile Kupon Kodu Nasıl Oluşturulur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir