WooCommerce Mağazaya Dön Butonunu Düzenleyin

WooCommerce mağazaya dön butonu websitenizdeki WooCommerce varsayılan mağaza sayfasına döner. Bu genellikle /magaza/ yada /shop/ olarak adlandırılan alışveriş sayfasıdır. Eğer bu sayfayı farklı bir sayfaya / bağlantıya yönlendirmek isterseniz aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz. Bu kod sayesinde WooCommerce varsayılan mağaza sayfanız yerine istediğiniz bir sayfayı kullanmanız mümkün. Eğer katalog tarzı bir e-ticaret siteniz varsa bu kod size […]

WooCommerce Mağazaya Dön Butonunu Düzenleyin

WooCommerce mağazaya dön butonu websitenizdeki WooCommerce varsayılan mağaza sayfasına döner. Bu genellikle /magaza/ yada /shop/ olarak adlandırılan alışveriş sayfasıdır. Eğer bu sayfayı farklı bir sayfaya / bağlantıya yönlendirmek isterseniz aşağıdaki kodu kullanabilirsiniz.

Bu kod sayesinde WooCommerce varsayılan mağaza sayfanız yerine istediğiniz bir sayfayı kullanmanız mümkün. Eğer katalog tarzı bir e-ticaret siteniz varsa bu kod size oldukça fayda sağlayacaktır. Zira alışveriş sepeti, ödeme ve benzeri WooCommerce uçlarını ziyaret eden kullanıcılar, sepetlerinde ürün olmadığını ve alışveriş başlatmak için mağaza sayfasını ziyaret etmeleri gerektiğini görürler. Bunun önüne geçebilmek ve kullanıcılarınızı farklı bir sayfaya yönlendirmek isteyebilirsiniz.

WooCommerce Mağazaya Dön Butonu Nasıl Düzenlenir?

Aşağıda yer alan kodu temanızda yer alan functions.php dosyanıza ekleyin. Tema klasöründe yer alan functions dosyanıza ulaşmak için Görünüm > Tema düzenleyici alanını ziyaret edebilirsiniz.

function store_mall_wc_empty_cart_redirect_url() {
    $url = 'https://www.wp.com.tr'; // BU BAĞLANTIYI DEĞİŞTİRİN
    return esc_url( $url );
  }
  add_filter( 'woocommerce_return_to_shop_redirect', 'store_mall_wc_empty_cart_redirect_url' );

Eğer tema dosyanıza nasıl kod ekleyeceğinizi bilmiyorsanız “WordPress functions.php düzenleme” adlı makalemden faydalanabilirsiniz.

Kodun uygulanması hakkında aklınıza takılan tüm soruları yorum kısmından bana iletin. Bu ve benzeri makaleler için WooCommerce arşivine göz atmayı unutmayın.

2 toplam yorum : “WooCommerce Mağazaya Dön Butonunu Düzenleyin”

 1. Merhabalar benim yapmak istediğim müşterinin son “alışverişe devam et” butonuna bastığında ürünü eklediği kategoriye gitmesi. Bir eklenti mevcut ama hata veriyor bazı ürünlerde.

 2. Örneğin müşteri bir ürünü ekledi geri gelip tekrar aynı kategori aynı sayfayı aramakla uğraşmasın, kaldığı yerden tekrar ürün ekleyebilsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir