WooCommerce Mobil Uygulaması ile Siparişlerinizi Kontrol Edin

WooCommerce mobil uygulaması ile e-ticaret satışlarınızı istediğiniz yerden kontrol etmeniz ve ürünlerinizin stoklarını yönetmeniz mümkün. Bu yazıda sizlere WooCommerce mobil uygulaması nasıl kullanılır elimden geldiğince anlatmaya çalışacağım.

WooCommerce sitenizi ve siparişlerinizi genelde bilgisayar üzerinden kontrol ediyor olabilirsiniz. Eğer bilgisayar başında değilkende sipariş kontrolü yapmak istiyorsanız Automattic tarafından geliştirilen WooCommerce mobil uygulamasını kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. İnternetin olduğu her yerden rahatlıkla yönetim panelinize bağlanabilir, siparişleri bildirim olarak sesli ve görüntülü bir şekilde mobil cihazlarınıza alabilirsiniz. Hem haraket halindeyken zamandan tasarruf sağlayabilir hemde müşterilerinize anında dönüş yaparak satışlarınızı önemli ölçüde arttırabilirsiniz.

WooCommerce Mobil Uygulaması

Google Play Store yada Apple App Store üzerinden mobil uygulamaları telefonunuza kurabilmeniz için bazı gereksinimlere ihtiyacınız olacaktır. İlk önce tabiki WooCommerce ile uyumlu bir e-ticaret sitesi sahibi olmanız gerekli. Ayrıca yine Automattic tarafından geliştirilen Jetpack eklentisininde sitenizde kurulu olması gerekli. Eğer websitenizde Jetpack eklentisi kurulu değilse maalesef WooCommerce mobil uygulamasını kullanmanız mümkün değil.

Uygulamanın Kurulumu

Uygulamanın Kurulumu

İlk önce hangi mobil cihazı kullanıyorsanız o mağazadan uygulamayı telefonunuza kurunuz. (Bağlantıları yukarıda paylaştım)

Jetpack eklentisi

Jetpack eklentisini websitenize kurunuz. Bu eklentiyi kullanabilmek için bir WordPress.com hesabına ihtiyacınız olacak. WordPress yönetim panelinizden > Eklentiler > Yeni Ekle > arama alanına Jetpack yazarak eklentiyi websitenize kurunuz. Ardından eklentiyi etkinleştirerek yine yönetim paneli > Jetpack menüsünü ziyaret ederek eklentiye WordPress.com hesabınız ile giriş yapınız.

Kurulumu tamamladıktan sonra cep telefonunuzdan WooCommerce uygulamasınız açınız ve aşağıdaki ekranda yer alan “Bağlanmak istediğiniz WordPress sitesinin adresini girin” sekmesini tıklayarak “Sonraki” adımına geçin.

Bu adımdan sonra size bağlamak istediğiniz alan adını soracaktır. Buraya Jetpack ve WooCommerce kurulu e-ticaret sitemizin adresini girelim. Ardından uygulama sitenize bağlanmaya çalışacaktır. Bu adımda karşınıza giriş yapma ekranı gelecektir. Lütfen dikkat ediniz; bu alan websitenize giriş yaptığınız değil WordPress.com üzerinden Jetpack eklentisini bağladığınız hesaba ait bilgilerdir.

Bilgileri girdikten sonra size Jetpack ile bağlı olan WooCommerce sitenizin isimleri listelenir ve bu listeden hangi siteyi kurmak istediğinizi seçerek devam et butonuna basınız. Bu işlemin ardından artık WooCommerce sitenizi cep telefonundan takip etmeniz oldukça kolaylaşacaktır. Uygulamaya ait ekran görüntüleri aşağıda listelenmiştir;

Eklentinin ve uygulamanın kurulum ve kullanımı buraya kadar. Eğer WooCommerce mobil uygulama nasıl kullanılır diye aklınızda hala sorular kaldıysa lütfen yorum alanından bana katılın.

WordPress ile hazırlanmış harika bir websitesine sahip olmak ister misin? Hemen iletişime geç!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Picture of Halim
Halim
WordPress ve web tasarım uzmanıdır. Eğitim videoları 500.000’in üzerinde izlenme almıştır. Türkiye’nin en iyi WordPress destek sitelerinden WP Servis‘in kurucusu ve sektörün gelişmesi için gece gündüz çalışan genç bir girişimcidir.

2 thoughts on “WooCommerce Mobil Uygulaması ile Siparişlerinizi Kontrol Edin

  1. Eskiden web sitesi uzerinden yeni sipariş geldigi zaman , woocommerce mobil uygulaması kurulu telefonuma , trink para sesi bilidirmi ile bilgilendirme u , suan gelmiyor neden olabilir, jetpack kurulu woocommerce worspress hesabımla ayni bağlantılı, bilginiz varmıdır tesekkurler

  2. 2.bir kullanıcı giriş yapabiliyor mu , mağaza yöneticisi falan giriş yapıp ürün ekleyebilirmi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir