WooCommerce Ödeme Formu ve Sepet Aynı Sayfada Nasıl Gösterilir?

WooCommerce ödeme formu sayfasında sepet göstermek bir çok e-ticaret kullanıcısının ihtiyacıdır. Kullanıcı deneyimi açısından büyük kolaylık sağlayan bu özellik, WooCommerce varsayılan özelliklerden biri değildir ve özel bir kodlama yapmanızı gerektirir. Yapacağınız bu ufak kodlama ile birlikte WooCommerce ödeme sayfasında sepeti göstermeniz mümkün. Örnek bir kullanım için aşağıdaki görsele göz atabilirsiniz.

WooCommerce Ödeme Formu ve Sepet Aynı Sayfada

Adım 1 : Temanıza Özel Kod Ekleyin

Aşağıda yer alan kodu WordPress temanızda yer alan functions.php dosyasına eklemeniz gerekli. Bunun için eğer FTP kullanacaksanız wp-content > themes > TEMANIZ > functions.php yolunu izleyebilirsiniz. Eğer WordPress admin üzerinden bu işlemi yapacaksanız Görünüm > Tema düzenleyici > functions.php yolunu izleyebilirsiniz.

add_action( 'woocommerce_before_checkout_form', 'wpcomtr_cart_on_checkout_page_only', 5 );
function wpcomtr_cart_on_checkout_page_only() {
if ( is_wc_endpoint_url( 'order-received' ) ) return;
echo do_shortcode('[woocommerce_cart]');
}

Eğer her iki yöntemide uygulamakta zorlanırsanız Snippets eklentisinden faydalanabilirsiniz. Aşağıdaki örnekte Snippets eklentisi ile nasıl kod ekleyebileceğinize bir örnek verdim;

Temanıza Özel Kod Ekleyin

Adım 2 : Sepet Sayfasını Kaldırın

Eğer yukarıdaki kodu başarılı bir şekilde temanıza eklediyseniz sepet ve ödeme aynı sayfada olacaktır. Fakat burda dikkat etmeniz gereken bir husus var. Oda WooCommerce varsayılan sepet sayfasını kaldırmak. WooCommerce > Ayarlar > Gelişmiş sekmesine gidin ve aşağıdaki görselde olduğu gibi sepet sayfasını boş bırakın.

Bu işlemin ardından varsayılan sepet sayfası ödeme formu olarak ayarlanacaktır. Ayrıca müşterilerinizin sepet sayfasına ulaşmasını tam anlamıyla engellemek istiyorsanız 301 yönlendirmesi ile sepet sayfasını ödeme sayfasına yönlendirebilirsiniz.

Uygulama buraya kadar, aklınıza takılan herhangi bir soru olursa lütfen yorum alanından bana katılın. Buna benzer eğitimler için WooCommerce kategorisini takip etmeyi unutmayın.

WooCommerce Ödeme Formu ve Sepet Aynı Sayfada Nasıl Gösterilir?
WordPress ile hazırlanmış harika bir websitesine sahip olmak ister misin? Hemen iletişime geç!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Picture of Halim
Halim
WordPress ve web tasarım uzmanıdır. Eğitim videoları 500.000’in üzerinde izlenme almıştır. Türkiye’nin en iyi WordPress destek sitelerinden WP Servis‘in kurucusu ve sektörün gelişmesi için gece gündüz çalışan genç bir girişimcidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir