WooCommerce Ödeme Sayfasında İlçeleri Göstermek

Bildiğiniz üzere WooCommerce ödeme sayfasında sadece Türkiye’deki iller gösterilmekte ve müşterileriniz adres satırına mecburen ilçe yazmak zorunda. Özellikle internet üzerinden yeni sipariş veren kullanıcılar alışık olmadıkları için çoğu zaman ilçe eklemezler ve sizde kargo sürecinde sıkıntı yaşarsınız. Bu durumun önüne geçebilmek için Intense tarafından geliştirilen harika bir eklenti var.

İçeriği okumaya vakti olmayanlar için bir Youtube videosu hazırladım;

WooCommerce ödeme formu sayfasında ilçeleri göstermek artık çok basit. WooCommerce e-ticaret sitenizin ödeme sayfasında (formunda) seçilebilir ilçe seçenekleri eklemek istiyorsanız bu eklenti sizin için oldukça ideal. Eğer şehir bazlı satış yapıyorsanız ve müşterilerinizden ilçe seçmelerini isteyecekseniz bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Eklenti ödeme alanına ‘Ülke -> İl -> İlçe -> Adres -> PK’ formatında alanlar ekler ve müşterileriniz tüm seçimleri yaparak ödeme işlemini tamamlamış olur.

Eklenti kurulumu ve kullanımı oldukça basittir. WooCommerce veritabanınızda her hangi bir işlem yapmayacağı için bu eklenti oldukça stabil çalışmaktadır. Tamamiyle WooCommerce ile uyumlu çalışan ilçe eklentisi 0 ücretsizdir ve resmi WordPress eklentiler sayfasından indirip kullanabilirsiniz. Eklentiyi indirmek için tıklayın.

WooCommerce ilçe eklentisi için herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra, ödeme ekranında ‘ilçe’ alanının dinamik ve seçilebilir olduğunu göreceksiniz.

WooCommerce Ödeme Sayfasında İlçeleri Göstermek

Daha önce “WooCommerce Ödeme Sayfasında Tek Bir Şehir Göstermek” hakkında bir içerik hazırlamıştım. O ve benzeri WooCommerce uygulamaları için WooCommerce kategori sayfasını ziyaret edin. Eklentinin kurulum ve kullanımı hakkında aklınıza takılan tüm soruları yorum alanından bana iletebilirsiniz.

WordPress ile hazırlanmış harika bir websitesine sahip olmak ister misin? Hemen iletişime geç!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Picture of Halim
Halim
WordPress ve web tasarım uzmanıdır. Eğitim videoları 500.000’in üzerinde izlenme almıştır. Türkiye’nin en iyi WordPress destek sitelerinden WP Servis‘in kurucusu ve sektörün gelişmesi için gece gündüz çalışan genç bir girişimcidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir