WooCommerce Ürün Fiyatlarını Google’da Gizlemek

WooCommerce Eklentisi, SEO ayarları göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir. WooCommerce varsayılan olarak ürünlerinizin Google'da yorum puanlamaları, stok durumu, yorum sayısı ve ürün fiyatı gibi diğer verilerle birlikte gösterir.

WooCommerce Eklentisi, SEO ayarları göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir. WooCommerce varsayılan olarak ürünlerinizin Google’da yorum puanlamaları, stok durumu, yorum sayısı ve ürün fiyatı gibi diğer verilerle birlikte gösterir.

Bazı durumlarda, WooCommerce ürün fiyatlarını Google arama sonuçlarından (ve diğer tüm arama motorlarından) gizlemek isteyebilirsiniz. Gizleme isteği, fiyatlarınız yalnızca oturum açmış kullanıcılar tarafından görülebildiği için veya belki de potansiyel müşteriler web sitenize gidene ve yalnızca fiyatla ilgili bir karar vermelerini sağlamak yerine tüm ürün avantajlarını okuyana kadar fiyatlarınızı göstermek istemediğiniz için olabilir.

Tek bir satırlık kod ile WooCommerce ürün fiyatlarını Google’da gizlemeniz mümkündür. Aşağıdaki resimde gördüğümüz gibi varsayılan olarak ürün fiyatları arama sonucunda görünmektedir.

WooCommerce Ürün Fiyatlarını Google'da Gizlemek

PHP Snippet: WooCommerce Ürün Fiyatlarını Google Arama Sonuçlarında Gizlemek

add_filter( 'woocommerce_structured_data_product_offer', '__return_empty_array' );

Bu snippet’ı nereye eklemeliyiz?

PHP snippetı, temanızda yer alan functions.php dosyanızın altına yerleştirebilirsiniz Bu tür dosyaları düzenlerken çok dikkatli olmalısınız. Yardıma ihtiyacınız olursa bize yorumlar bölümünden ulaşabilirsiniz. WooCommerce konusunda danışmanlığa ihtiyacınız varsa iletişim bölümünden danışmanlık talep edebilirsiniz.

WordPress ile hazırlanmış harika bir websitesine sahip olmak ister misin? Hemen iletişime geç!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Picture of Halim
Halim
WordPress ve web tasarım uzmanıdır. Eğitim videoları 500.000’in üzerinde izlenme almıştır. Türkiye’nin en iyi WordPress destek sitelerinden WP Servis‘in kurucusu ve sektörün gelişmesi için gece gündüz çalışan genç bir girişimcidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir