WooCommerce’de Sepet Toplamına Göre Kapıda Ödemeyi Gizleme

WooCommerce e-ticaret sisteminde kapıda ödemeyi gizlemek için belirli bir limit tanımlaması yapabilirsiniz. Yani örnek vermek gerekirse; sepet toplamı 150 TL’den düşükse kapıda ödeme seçeneğini gizleyebilirsiniz. Yada tam tersi sepet toplamı 150 TL’den büyükse kapıda ödeme seçeneğini gizleyebilirsiniz.

Bugün sizlere WooCommerce sitenizde sepet toplamı belirli bir limitin altındaysa kapıda ödeme yöntemi nasıl gizlenir anlatmaya çalışacağım. İşleme başlamadan önce WooCommerce > Ayarlar > Ödeme alanından Kapıda Ödeme alanını aktif etmeyi unutmayın.

İçeriği okumaya vaktiniz yoksa, sizin için bir Youtube videosu hazırladım;

E-ticaret sitenizde sattığınız ürünler düşük ücretli olabilir. 10-20 TL’lik ürünlerin satışını yaparken kapıda ödeme seçeneği size masraflı bir yol açıyorsa bu özelliği kullanabilirsiniz. Benim hazırladığım senaryoda sepet toplamı 150 TL altındaysa ödeme yöntemlerindeki kapıda ödeme seçeneği gizleniyor. Siz bunu kodların içinde yer alan < 150 değerini > 150 olarak değiştirerek sepet toplamı 150 TL ve üzeri olan siparişlerde kapıda ödemeyi gizle olarakta yapabilirsiniz.

WooCommerce'de Sepet Toplamına Göre Kapıda Ödemeyi Gizleme

Aşağıda yer alan kodu temanızda yer alan functions.php dosyasına ekleyin. Temanızın içerisinde yer alan functions dosyasının nerede olduğunu bilmiyorsanız Snippets eklentisinden faydalanın. Snippets eklentisinin nasıl kullanıldığını şu yazıda anlattım.

add_filter( 'woocommerce_available_payment_gateways' , 'change_payment_gateway', 20, 1);

/**
 * Sepet Toplamı 150 TL ise Kapıda Ödeme Aktif Et
 * @param $gateways
 * @return mixed
 */
function change_payment_gateway( $gateways ){
  // Compare cart subtotal (without shipment fees)
  if( WC()->cart->subtotal < 150 ){
     unset( $gateways['cod'] );
  }
  return $gateways;
}

Snippets eklentisi ile kod eklemek isterseniz örnek kullanım aşağıdaki gibi olacaktır. Kodun içerisinde yer alan 150 alanını kendinize göre düzenleyebilirsiniz.

Ayrıca benim bu senaryoda yaptığım gibi kapıda ödeme için ekstra ücret eklemek isterseniz şu yazıyı ziyaret edin. Kodun kullanımı hakkında aklınıza takılan tüm soruları yorum alanından bana iletin. Bu ve benzeri içerikler için WooCommerce kategorisini ziyaret edin.

WordPress ile hazırlanmış harika bir websitesine sahip olmak ister misin? Hemen iletişime geç!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Picture of Halim
Halim
WordPress ve web tasarım uzmanıdır. Eğitim videoları 500.000’in üzerinde izlenme almıştır. Türkiye’nin en iyi WordPress destek sitelerinden WP Servis‘in kurucusu ve sektörün gelişmesi için gece gündüz çalışan genç bir girişimcidir.

One thought on “WooCommerce’de Sepet Toplamına Göre Kapıda Ödemeyi Gizleme

 1. Vermiş olduğunuz bilgilerden istifade ettim, kod işe yarıyor ve sorunumu çözdü, paylaştığınız için teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir