WordPress Admin Panele Karanlık Mod Nasıl Eklenir

WordPress admin panelinde karanlık mod kullanmak ister misiniz? Karanlık mod, genelde gece modu olarak adlandırılır ve kullandığınız uygulamaların beyaz renk ışığının karartılması anlamına gelir. Websiteleri için bu uygulama basit CSS kodları ile yapılabilir. Bu içerikte sizlere WordPress yönetim panelinize gece modu nasıl eklenir anlatmaya çalışacağım.

Karanlık Mod Nedir ve Neden Gereklidir?

Gece modu isteğe bağlı bir özelliktir. Özellikle gece çalışıyorsanız ekran ışığı sizi oldukça rahatsız edecektir. Bu durumun önüne geçebilmek için bir çok websitesi ve uygulama karanlık mod özelliğini kullanılabilir kılar. Eğer ekran ışığından rahatsız oluyorsanız sizde WordPress yönetim panelinizde karanlık mod özelliğini kullanabilirsiniz.

Eğer içeriği okumaya vaktim yok diyorsanız, sizin için bir Youtube videosu hazırladım;

Ben Mac işletim sistemi kullanıyorum ve her zaman karanlık mod aktif olarak uygulamalarımda yer almakta.

Mac karanlık mod

Buna ek olarak bası popüler websiteleride kullanıcılarına karanlık mod özelliğini aktif etme şansı sunar. Örnek olarak Facebook yeni arayüz versiyonunda kullanıcılarına gece modu özelliği getirdi. Ayrıca Google, Youtube gibi dünyanın en büyük siteleride karanlık mod özelliğini kullanıcılarının kullanımına sundu.

facebook karanlık mod

Bende WordPress Hosting blogumda kullanıcılarım için karanlık mod özelliğini kullanıyorum. Websitemin sağ üst köşesinde yer alan karanlık mod butonunu tıklayarak dilediğiniz zaman gece modunu aktif edebilirsiniz.

wp.com.tr karanlık mod

WordPress Admin Panelinde Gece Modu Nasıl Aktif Edilir?

WordPress için geliştirilmiş harika bir eklenti var. Eklentimizin adı : Dark Mode

Eklentiyi kurmak için WordPress yönetim panelinize giriş yapın. Ardından Eklentiler > Yeni Ekle sekmesinde Dark Mode diyerek bir arama gerçekleştirin. Karşınıza çıkan aşağıdaki görseldeki eklentiyi sitenize kurun ve aktifleştirin.

 Dark Mode

Eklentiyi aktif ettikten sonra Kullanıcılar > Profil sekmesini ziyaret edin ve Dark Mode seçeneğini aktifleştirin. Bu özellikten sonra farklı renk kombinasyonları ile karanlık modu aktif bir şekilde kullanabilirsiniz. Örnek bir ekran görüntüsü için bakınız;

WordPress Dark Mode Görünüm

Herhangi bir kod bilgisine ihtiyaç duymadan bu eklentiyi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Eklentinin kurulum ve kullanımı hakkında yardıma ihtiyacınız olursa lütfen yorum alanından bana katılın. Bu ve benzeri makaleler için WordPress kategorisini ziyaret edin.

WordPress ile hazırlanmış harika bir websitesine sahip olmak ister misin? Hemen iletişime geç!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Picture of Halim
Halim
WordPress ve web tasarım uzmanıdır. Eğitim videoları 500.000’in üzerinde izlenme almıştır. Türkiye’nin en iyi WordPress destek sitelerinden WP Servis‘in kurucusu ve sektörün gelişmesi için gece gündüz çalışan genç bir girişimcidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir