WordPress Beyaz Ekran Hatası ve Çözümü

WordPress son derece kullanışlı bir yazılım olmasına rağmen yinede bazı problemler yaşabilmekteyiz.

WordPress ile uzun zaman geçirirseniz büyük ihtimalle bu hatalardan bazılarına rastlayacaksınızdır. Ancak endişelenmeyin, Bu tarz hataların çözümü oldukça basit olabiliyor. Sizin için “Beyaz ekran” hatasının ne olduğunu ve çözümünün nasıl olduğunu özetledik.

WordPress Beyaz Ekran Hatası

Beyaz Ekran hatası kullanıcılar arasında en sık görülen hataların başında geliyor. Blogunuza girdiğinizde sizi tamamen boş beyaz bir sayfa karşılıyor. Her şey kayboldu diye geçiriyorsunuz içinizden ama korkmayın hepsi yerli yerinde.

ÇÖZÜM:

Bu hatanın birden fazla çözümü bulunmakta öncelikle hatanın neden kaynaklandığı bulmamız gerekiyor.

1. PHP bellek sınırını arttırın

Genellikle beyaz ekran hatası php bellek limitinden kaynaklanmakta.Bunu düzeltmek için herhangi bir FTP programı üzerinden sunucumuza bağlanalım. Ardından, “wp-config.php” dosyasını açalım.

define('WP_MEMORY_LIMIT', '128M'); 

Komutunu dosya içine ekleyip kaydediyoruz. Bu sayede bellek sınırını 128 MB olarak ayarlamış oluyoruz ve sorunu çözüyoruz.

2. Eklentiler ve temayı devre dışı bırakın

Öncelikle, bir eklenti veya tema yükledikten sonra “Beyaz Ekran” hatası almışsanız hatayı burada aramanız gerekmektedir. Eklediğiniz eklenti veya temayı pasif hale getirdikten sonra sitenizi kontrol edin.Eklentilerden hangisinin sorunlu olduğunu bilmiyorsanız, FTP üzerinden eklentiler klasörünün ismini değiştirin. Bu tüm eklentilerin devre dışı kalmasını sağlayacaktır. Klasörün ismini düzelttiğinizde, yeniden her şey eski haline dönecektir.

3. WordPress ana dosyalarını yeniden yükleme

Önceki çözümlerin hiçbiri işe yaramadıysa son seçenek olarak ana dosyaları yeniden yüklemeyi kullanacağız. WordPress sitesinden sizin sürümünüz olan dosyayı indirin ve içinden “wp-admin” , “wp-content” dosyalarını alıp sitenizde mevcut olanlarla değiştirin. Çoğu zaman bu yol kesin ve garanti çözüm olarak görülebilir.

WordPress ile hazırlanmış harika bir websitesine sahip olmak ister misin? Hemen iletişime geç!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Picture of Halim
Halim
WordPress ve web tasarım uzmanıdır. Eğitim videoları 500.000’in üzerinde izlenme almıştır. Türkiye’nin en iyi WordPress destek sitelerinden WP Servis‘in kurucusu ve sektörün gelişmesi için gece gündüz çalışan genç bir girişimcidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir