WordPress Eski Yazı Editörünü Geri Getirmek

WordPress eski yazı editörü, Ekim 2018 tarihinde çıkan WordPress beta versiyon ile birlikte kullanıcıların özlediği bir özellik haline geldi. Aradan geçen 2 yıla rağmen hala yeni yazı editörünü alışamayan ve eski içerik editörünü özleyen kullanıcılar var.

Aslında WordPress eski yazı editörü özelliğini geri getirmek sandığınız kadar zor değil. Eğer sizde yeni editöre alışamayan kullanıcılardansanız bu yazıda nasıl eski editöre geçiş yapacağınızı anlatacağım.

Sizin için bir video hazırladım;

WordPress Yeni Yazı Editörü Neden Sevilmedi?

Gutenberg güncellemesi ile hayatımıza giren yeni yazı editörünü kullanmak oldukça zor. Alışılmışın dışında olan tasarımı, bir çok özelliğin gizlenmesi yada yerlerinin değişmiş olması kullanıcılara oldukça güç bir deneyim sunmakta. Daha çok Tumblr blog tasarımlarından alışık olduğumuz yeni WordPress yazı editörü aslında bir çok özelliğide beraberinde getirmekte.

WordPress Eski Yazı Editörünü Geri Getirin

  • WordPress yönetim panelinize giriş yaptıktan sonra Eklentiler > Yeni Ekle sekmesini ziyaret edin
  • Arama kutucuğuna “classic” yazın ve karşınıza çıkan “Klasik Düzenleyici” eklentisini “Hemen Yükle” butonuna basarak sitenize yükleyin
  • Eklentiyi aktifleştirin ve eski yazı editörünün tadını çıkarın
WordPress Eski Yazı Editörü

Sadece 2 yıl gibi kısa bir sürede 5.000.000 etkin kurulum alan klasik düzenleyici WordPress eski yazı editörünü geri getirmek işte bu kadar basit. Eklentinin herhangi bir ayar sekmesi yok. Direk aktif ederek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Eksik bulduğunuz yada katkı sağlamak istediğiniz alanlar varsa lütfen yorum alanından bana katılın. Bir önceki makalede WordPress Kategori Yazısını Kaldırma hakkında bir içerik hazırladım. O yazıyıda okumanızı tavsiye ederim.

WordPress ile hazırlanmış harika bir websitesine sahip olmak ister misin? Hemen iletişime geç!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Picture of Halim
Halim
WordPress ve web tasarım uzmanıdır. Eğitim videoları 500.000’in üzerinde izlenme almıştır. Türkiye’nin en iyi WordPress destek sitelerinden WP Servis‘in kurucusu ve sektörün gelişmesi için gece gündüz çalışan genç bir girişimcidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir