WordPress Giriş Bağlantısı Nasıl Değiştirilir

Eğer WordPress sitenize kötü niyetli insanlar tarafından zarar verilmesinden korkuyorsanız, bugün sizler için kullanımı oldukça kolay bir eklentiden bahsedeceğim. Bu eklenti sayesinde WordPress varsayılan giriş bağlantısı olan wp-login.php uzantısını sadece tek tık ile değiştirebileceksiniz. Bu sayede gelebilecek tüm giriş saldırılarının önüne geçmiş olacaksınız.

Eklentinin kurulumu ve kullanımı oldukça basit. Tek yapmanız gereken eklentiyi Eklentiler > Yeni Ekle sekmesini ziyaret ederek sitenize yüklemek. Bunun için WordPress yönetim panelinize giriş yapın, ardından Eklentiler > Yeni Ekle sekmesini tıklayın ve sağ üstte yer alan arama alanına Rename wp-login.php yazarak yeni bir arama başlatın. Ella Iseulde Van Dorpe tarafından geliştirilen ve oldukça eski olan bu eklenti giriş bağlantınızı dilediğiniz gibi değiştirmenize olanak sağlayacaktır.

rename-wp-login

Eklentiyi yükledikten sonra etkinleştirelim ve bu adımdan sonra WordPress yönetim panelinizde Ayarlar > Kalıcı bağlantılar sekmesini ziyaret edelim. Burada en altta yer alan Rename wp-login.php kısma gelerek site adresinizin karşısında yer alan kutucuğa yeni giriş bağlantısını yazalım. Bu genellikle “yonetim” – “admin” – “panel” ve benzeri olabilir.

Çok önemli : Lütfen bu alana girdiğiniz değeri sakın unutmayın ve mutlaka bir yere kayıt edin.

Bundan sonra artık girişlerinizi wp-login.php olarak değilde alttaki görseldeki alana atadığınız değer ile giriş yapabilirsiniz.

wordpress-admin-url-degistirme

Eğer bu iki basit adımı doğru bir şekilde yaptıysanız sitenizin yeni giriş bağlantısı değişmiş demektir. Artık çıkış yaparak yeni giriş bağlantınızdan erişim sağlayabilirsiniz. Eklentinin kurulumu ve kullanımı hakkında ekstra yardıma ihtiyaç duyarsanız lütfen yorum kısmından bana bildirin.

WordPress ile hazırlanmış harika bir websitesine sahip olmak ister misin? Hemen iletişime geç!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Picture of Halim
Halim
WordPress ve web tasarım uzmanıdır. Eğitim videoları 500.000’in üzerinde izlenme almıştır. Türkiye’nin en iyi WordPress destek sitelerinden WP Servis‘in kurucusu ve sektörün gelişmesi için gece gündüz çalışan genç bir girişimcidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir