WordPress Güncel SMTP Ayarları

WordPress blogunuzda iletişim formu gibi uygulamalar kullanıyorsanız SMTP ayarlarını yapmak zorundasınız. Eğer SMTP ayarlarını yapmazsanız ziyaretçi, iletişim formu doldurduğunda ileti size ulaşmaz ve de siz sitenizde bulunan ziyaretçilere yenilikler hakkında mail atamazsınız. Öncelikle sitemize bir SMTP eklentisi kurmamız gerekiyor. WP Mail SMTP eklentisini kurarak başlayalım. Ayarlar bölümüne giriş yapın WP Mail SMTP seçeneğine gelin E-posta […]

wordpress-smtp-ayarlari-nasil-olmali

WordPress blogunuzda iletişim formu gibi uygulamalar kullanıyorsanız SMTP ayarlarını yapmak zorundasınız. Eğer SMTP ayarlarını yapmazsanız ziyaretçi, iletişim formu doldurduğunda ileti size ulaşmaz ve de siz sitenizde bulunan ziyaretçilere yenilikler hakkında mail atamazsınız.

Öncelikle sitemize bir SMTP eklentisi kurmamız gerekiyor. WP Mail SMTP eklentisini kurarak başlayalım.

wordpress smtp ayarları

  1. Ayarlar bölümüne giriş yapın
  2. WP Mail SMTP seçeneğine gelin
  3. E-posta adresinizi yazın
  4. Site ismini yazın
  5. Other SMTP seçeneğini seçin

Sayfayı aşağıya doğru kaydırın ;

smtp2

Gerekli alanları sunucunuzdan aldığınız SMTP bilgileri ile doldurun. SMTP bilgileri kendi aralarında değişiklik göstermektedir. Genellikle CPanel kurulu sunucularda aşağıda gibidir;

  • SMTP HOST:

smtp.alanadınız.com şeklinde olmaktadır.

  • SMTP PORT:

587  (TLS Cpanel kurulu olan sunucularda standart olarak 587 kullanılmaktadır.Yinede sunucunuzdan bilgi almanız en doğrusu olacaktır.)

  • SMTP USERNAME – PASSWORD

cpanelinizden oluşturduğunuz e-posta adresiniz ve şifresi.

Tüm bilgileri eksiksiz girdikten sonra “Save Settings” butonuna tıklayarak girdiğimiz bilgileri kaydedelim. Sorunsuz bir şekilde haletliyseniz iletişim formunu doldurup, formu test etmenizde yarar var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.