WordPress Instagram Feed Nasıl Eklenir

WordPress Instagram feed özelliğini sitenize ekleyerek sosyal medya etkileşimlerinizi arttırabilir ve Instagram profilinizi sitenize ziyaretçi çekmek için güçlü bir yöntem olarak kullanabilirsiniz. WordPress siteye Instagram eklemek sanıldığı kadar zor bir işlem değil. Bir kaç basit adımı uygulayarak sitenize harika bileşenler ekleyerek hem sitenizin görünümü özgünleştirebilir hemde sosyal medya da paylaştığınız içeriklerinizi sitenizdeki ziyaretçilere gösterebilirsiniz.

WordPress Instagram Feed Eklemek Nasıl Fayda Sağlar?

  • Etkileşimi Artırın – Siz ve Instagram takipçileriniz arasındaki etkileşimi artırın. Instagram içeriğinizi doğrudan sitenizde görüntüleyerek takipçi sayınızı artırın.
  • Zaman Kazanın – Sitenizdeki fotoğraflarınızı güncellemek için vaktiniz yok mu? Fotoğraflarınızı yalnızca Instagram’da yayınlayarak ve web sitenizde otomatik olarak görüntüleyerek zamandan tasarruf edin ve verimliliği artırın.
  • İçeriğinizi İstediğiniz Şekilde Sergileyin – Instagram beslemelerinizi, sitenize istediğiniz şekilde sergileyebilirsiniz. Muhteşem tasarımlardan birini kullanın.
  • Kurulumu son derece basit – Bu eklenti ile Instagram fotoğraflarınızı 30 saniye içinde görüntüleyebilirsiniz! Kafa karıştırıcı adımlara veya Instagram Geliştirici hesabına gerek duyulmamaktadır. Kullanıcı adını girmeniz yeterli olur.

WordPress Instagram Feed Nasıl Eklenir?

WordPress sitemize Instagram besleme özelliğini eklemek için aşağıdaki adımları takip ediniz;

  1. Instagram Feed eklentisini WordPress eklenti dizini aracılığıyla ya da dosyaları web sunucunuza ( /wp-content/plugins/dizinde) yükleyerek kurun.
  2. WordPress yönetim panelinizde yer alan ‘Eklentiler’ menüsünden Instagram Feed eklentisini etkinleştirin.
  3. Instagram hesabınızı bağlamak için ‘Instagram Feed’ ayarlar sayfasına gidin.
  4. Burada gerekli bağlantı işlemlerini gerçekleştirin.
  5. [instagram-feed] Instagram fotoğraflarınızı görüntülemek için sayfanızdaki, gönderinizdeki veya widget’taki kısa kodu kullanın .
  6. Kısa kod seçeneklerini kullanarak birden fazla Instagram beslemesini görüntüleyebilirsiniz, örneğin: [instagram-feed num=6 cols=3]

Eklentiyi bileşenler alanında göstermek için örnek bir kullanım aşağıda yer almaktadır;

Eklentiyi indirmek için tıklayın.

Kurulum Aşamaları

Configure: Bu alanda “Log in and get my Access Token and User ID” butonunu tıklayarak size özel bir access anahtarı alın ve ilgili alanlara girişini sağlayın.

Kurulum Aşamaları

Bu işlemden sonra Instagram Feed ayarlarınız kısmen tamamlanmış olur. Fakat eklentinin sitenizde nasıl görünmesini istiyorsanız alt alanda yer alan “Customization” sekmesinden düzenlemeleri yapmanız gerekli. Buraya genel olarak kaç görsel gösterileceği, yükseklik, genişlik ve benzeri ayarlar yer alır.

Eklentinin kurulum ve kullanımı hakkında aklınıza takılan tüm soruları yorum alanından lütfen bana iletin. Benzeri içeriklerin devamı ve daha fazla WordPress içeriği için kategorimizi ziyaret edin.

WordPress ile hazırlanmış harika bir websitesine sahip olmak ister misin? Hemen iletişime geç!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Halim
Halim
WordPress ve web tasarım uzmanıdır. Eğitim videoları 500.000’in üzerinde izlenme almıştır. Türkiye’nin en iyi WordPress destek sitelerinden WP Servis‘in kurucusu ve sektörün gelişmesi için gece gündüz çalışan genç bir girişimcidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir