Mobil Uyumlu WordPress Kurumsal Temalar

WordPress Kurumsal Tema Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Kişisel, marka ya da firma tanıtımları için WordPress kurumsal tema örnekleri değişebilir. Farklı kategorilerde hizmet sunan firmalar için mükemmel uyumlulukta kullanılabilecek temalar, verimli sonuçlar oluşturacaktır. Kurumsal bir tema seçerken çok dikkatli olmalısınız. İleride temayı değiştirmek istediğinizde binlerce yazıyı ve içeriği etkilene sonuçlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. En önemlisi de sitenin görsel bütünlüğü zarar görebilir. Bu nedenle tema seçerken bazı kriterlere dikkat etmeniz önerilir.

WordPress Tema Özellikleri

Tema özellikleri genel olarak sitenin görselliğini artırır. Tema WordPress sistemine artı özellikler katar. Bunlar sidebar alanları, bileşenler, kısa kodlar olabilir. Tema değişimi sonradan düşündüğünüzde sitenin fonksiyonel özelliklerini bozabilirsiniz. Mesela blog sayfasında sağlık ve güzellik adından iki kategoriniz olsun. Her kategori kendi içinde reklam olur. Temanın sağladığı info box ve alert kısa kodlar kullanılır. Ve yazılara bağlantı verilir. Bu temayı değiştirmek istediğinizde reklam fonksiyonu ve yan alanlar (sidebar) kaybolabilir.

Temanın Demo’sunun Sayfa Hızı

Hem kullanıcıların, hem arama motorlarının sitenizi sevmesi için sayfa hızı çok önemlidir. Ayrıca sitenize karşı motivasyonunuzda en üst seviyede olur. Sitenize gelen ziyaretçiler için aradığını anında bulmak çok önemlidir. İkinci planda görsellik önemli olurken, üçüncü sırada sitenin açılma hızı gelir. Eğer siteniz yavaşsa ziyaretçi başka sitelerde şansını deneyecektir. Bu da WordPress temasının doğru seçilmesinin önemini artıracaktır.

Sitenizin İhtiyaçlarını Karşılayabiliyor mu?

WordPress teması seçerken ileride nelere ihtiyaç duyacağınıza yönelik analizler yapmalısınız. Nelere ihtiyacınız olabileceğinize dair öngörülerinizin olması temanızın daha uzun soluklu ihtiyaçlarınızı karşılamasını sağlayacaktır. Yapacağınız kapsamlı araştırmalarda seçtiğiniz tema ihtiyaçlarınız için uygun mu, değil mi karar verebilirsiniz.

WordPress Kurumsal Temalar SEO Uyumlu mu?

Günümüzde WordPress teması seçerken en çok sorulan sorulardan biri de SEO uyumluluğudur. Genel olarak SEO uyumlu olan temalarda kurumsal seçimler yaparken çok daha dikkatli olmak önemlidir. Seçtiğiniz temalarda etiketler yerinde kullanılmalıdır. Bunun yanında;

– Ziyaretçi sitenizde kaybolur mu?

– İstediğini anında bulabilir mi?

Sorularının olumlu cevabı sizi doğru kurumsal temaya götürecektir. Kurumsal temalar bu gibi nedenlerden dolayı basit arayüzler kullanır. Bu şekilde kullanıcı odaklı sorunsuz tema seçimleri yapabilirsiniz. Ve seçtiğiniz temalar ilerideki ihtiyaçlarınızı da karşılayabilir.

En İyi WordPress Kurumsal Temalar

Aşağıdaki listede web sitemizde yer alan dünyanın en başarılı premium WordPress kurumsal temalarını göreceksiniz. Mevcut liste sürekli olarak güncellenecektir.

WordPress ile hazırlanmış harika bir websitesine sahip olmak ister misin? Hemen iletişime geç!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Halim
Halim
WordPress ve web tasarım uzmanıdır. Eğitim videoları 500.000’in üzerinde izlenme almıştır. Türkiye’nin en iyi WordPress destek sitelerinden WP Servis‘in kurucusu ve sektörün gelişmesi için gece gündüz çalışan genç bir girişimcidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir