WordPress Yazılarınıza Sosyal Medya Butonları Ekleyin

Günümüzde sosyal medyanın gücü tartışmaz. Olağan üstü bir büyüme sergileyen sosyal medya, siteleri içinde bir ziyaretçi kapısı konumunda. Bu rehberde, WordPress üzerinde sosyal medya butonlarının nasıl ekleneceğine değineceğiz.

Sosyal medya butonları

Sosyal ağların logolarını içeren butonlar olarak tanımlanabilir. Bu butonlar, Facebook, Twitter, Instagram, Google Plus’taki profillerinize doğrudan bağlanabilir. Bu, site ziyaretçilerinizin sosyal medya profillerinize erişmesini ve sizi takip etmesini kolaylaştıracaktır.

Öte yandan Sosyal medya butonları, web sitenizi ziyaret eden kişilere, içeriğinizi veya sayfanızı doğrudan sosyal profillerinde yayınlama ve böylece arkadaşlarıyla paylaşma imkânı sunar.

Avantajları:

• Sosyal medyadaki kitlenizde büyüme
• İçeriğinizin güvenilirliği artar
• Daha fazla ziyaretçi trafiği elde edersiniz
• Arama motorlarının gözün daha üst sıralara yerleşirsiniz
• İçeriğinizi kolayca paylaşmayı sağlar
• Viral etkileri mümkün kılar

Birçok temada, Facebook, Twitter, Youtube veya google+ simgeleri bulunur.Temanız size bu imkanı sağlamıyorsa, Bunu WordPress websitenize entegre etmenin yolu mevcut.

Sosyal medya butonları nasıl eklenir?

Sosyal medya butonlarını eklemenin en kolay yolu eklenti kullanmaktır. Social Media Share Buttons & Social Sharing Icons eklentisi sayesinde sosyal medya butonlarını sitenize entegre etmeniz mümkün.

Eklentiyi kurduktan sonra aktif hale getirin, ardından hangilerini kullanacağınızı seçmeniz gerekiyor. Seçiminizi yaptıktan sonra “Next” butonuna tıklayıp devam edin;

wordpress-sosyal-medya_01

Seçtiğiniz platformlar karşınıza gelecek kendine göre ayarlamaları yapın;

wordpress-sosyal-medya_02

Butonlardan site tasarımınıza uygun olanlarını seçin;

wordpress-sosyal-medya_03

Son aşama olarak, “Text” bölümüne sizin için uygun olan yazıyı yazıp kaydedin. Tüm işlemleri eksiksiz bir şekilde yerine getirdiğiniz zaman artık sosyal medya butonlarınız hazır olucak.

 

WordPress ile hazırlanmış harika bir websitesine sahip olmak ister misin? Hemen iletişime geç!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Picture of Halim
Halim
WordPress ve web tasarım uzmanıdır. Eğitim videoları 500.000’in üzerinde izlenme almıştır. Türkiye’nin en iyi WordPress destek sitelerinden WP Servis‘in kurucusu ve sektörün gelişmesi için gece gündüz çalışan genç bir girişimcidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir