WordPress Yorum Kutusunun Üstüne Uyarı Eklemek

Yorumlar bölümü, bir WordPress web sitesinin en önemli bölümlerinden biridir. Topluluk oluşturmanıza, geri bildirim almanıza ve kitlenize ek katılım için bir diyalog başlatmanıza yardımcı olurlar. Yorumların hemen üstündeki yere yorum kurallarınızı ve diğer yönergelerinizi anlatan kısa bir mesaj ekleyin. Bu rehberde, size bunu nasıl yapacağınız hakkında bilgi vereceğiz.

WordPress Yorum Kutusu Düzenleme

PHP yazılım dilini bilmiyorsanız bile, bu işlemi yapması oldukça kolay ve zahmetsizdir. Öncelikle comments.php dosyasını bulmamız gerekiyor. Bunun için 3 farklı yol mevcut.

  • FTP yardımıyla
  • CPanel dosya yöneticisi yardımıyla
  • WordPress admin paneli üzerinden

Hangi yolu seçeceğiniz size kalmış. 1 ve 2’nin mantığı tamamen aynı. Eğer FTP veya CPanel üzerinden düzenlemek istiyorsanız. Ana dizinde yer alan “wp-includes” dosyasının içinden “comments.php” dosyasını bulmanız gerekiyor.

wordpress-yorum-01

WordPress üzerinde ise, Görünüm->Tema düzenleyici->comments.php şeklinde dosyayı çok daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz.

wordpress-yorum-02

Kısaca dilediğiniz şekilde comments.php dosyasına erişebilirsiniz.Anca her şeyden önce Comments.php dosyasının yedeğini almayı kesinlikle unutmayın!

PHP dosyasına giriş yaptıktan sonra aşağıda ki kodu comments.php içine eklemeniz gerekiyor.

UYARI
*

'; return $defaults; }

Eklemeyi yaptıktan sonra şöyle bir görüntü gelmişse her şeyi eksiksiz yapmışsınız demektir;

wordpress-yorum-03

Önemli: Yukarıda bahsi geçen uygulamalar maalesef her temayla uyumlu çalışmamaktadır. Bu yüzden çalışmaya başlamadan önce mutlaka sitenizin bir yedeğini alın yada düzenleme yapacağınız dosyaların. Eğer entegrasyon hakkında bir sorun yaşarsınız aşağıda yorum kısmından bana iletin.

WordPress ile hazırlanmış harika bir websitesine sahip olmak ister misin? Hemen iletişime geç!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Picture of Halim
Halim
WordPress ve web tasarım uzmanıdır. Eğitim videoları 500.000’in üzerinde izlenme almıştır. Türkiye’nin en iyi WordPress destek sitelerinden WP Servis‘in kurucusu ve sektörün gelişmesi için gece gündüz çalışan genç bir girişimcidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir