WordPress Ziyaretçi Sayısını Arttırmanın En Önemli Yolları

Sitenizdeki ziyaretçi sayısını arttırmak için bir şeyler yapıyor musunuz? Ya yeni içerikler oluşturmadan ziyaretçi sayısını arttırmanın yolu olsaydı?

Elbette sitenizdeki makale sayısının daha fazla ziyaretçi getireceğini biliyorsunuz. Bir makale size ortalama 200 ziyaretçi getiriyorsa, iki makale muhtemelen toplam 400 ziyaretçi getirecektir. İşte bu kadar! Ama dürüst olmak gerekirse, can sıkıcı! Sürekli içerik oluşturmak zorunda kalmak sıkıcıdır. Tabii ki yazmak eğlencelidir, ancak okurlara okumaya değer olan bir şeyler katmak gerçekten zor olabilir.

Öyleyse iki makale ile 400 ziyaretçiye ulaşmak yerine, sadece bir makale ile 400 ziyaretçi daha iyi olmaz mı? Evet, bu oldukça mümkün, sadece nasıl yapılacağını bilmeniz gerekiyor.

1. Sosyal medyanın nimetlerinden yararlanın

Herkes sosyal medya hesaplarına ziyaretçilerini çekmek için blogunda bir yerlere ekledi. Peki, onları içeriğinizin içine ekleseniz nasıl olur? İçeriklerinizi sosyal medya hesaplarıyla bağlayarak sitenizde olmayan ama sosyal medya kullanan kullanıcılara erişmeniz oldukça kolay.

2. Başlıklarınıza duygusallık katın

Kullanıcıların internetteki içeriklerin %80’ini okumaya sadece başlıklarını okuyup karar verdiklerini biliyor muydunuz? Yeni yapılan bir araştırmaya göre duygusal başlık içeren makalelerin okunma ve paylaşılma oranı içermeyen makalelere göre çok yüksek. Sonuç: duygusal olarak güçlü etkileri olan başlıkları seçin.

3. Daha uzun içerikler oluşturun

Google ve benzeri arama motorlarının daha uzun içerikleri kısa içeriklere tercih ettiklerini biliyor muydunuz? Uzun içerikler sayesinde arama sonuçlarında görünme olasılığınız çok daha artacaktır.

4. Blogunuzun yüklenme hızını arttırın

Google, Web sitenizin hızını daha arama sonuçlarında görünmeden önce incelemektedir. Daha hızlı sayfa daha uzun süre kalan ziyaretçiler demek. Dikkatli olmazsanız, sitenizi bir şekilde bazı eklentiler veya temalarla yavaşlatabilirsiniz.

5. Sosyal medya butonlarını doğru yere yerleştirme

Sosyal medya butonlarınız için en iyi yerin neresi olduğunu biliyor musunuz? Bu butonların konumunun ziyaretçi sayınız üzerinde etkisi çok büyük olabilir. Araştırmalar sol en üst köşede olmasının en verimli sonuçları verdiğini tespit etmiştir.

6. İçerik sayfasını olabildiğince basit tutun

Widget kullanımı bloglar için oldukça önemli bir husustur. Anca, widgetleri olabildiğince okuyucunun dikkatini dağıtmayacak şekilde tasarlamanız büyük önem arz etmektedir. Biraz düşünmeye zaman ayırıp sitede gereksiz yer kaplayan ve göz yoran şeyleri tespit edin. Gereksiz her şeyi kaldırın

7. İçeriğinizi sosyal ağlarda birden fazla kez paylaşın

Yapılan en büyük hatalardan biri içeriği yayınladıktan sonra sosyal medyada içeriği sadece 1 veya 2 paylaşmaktır. Olabildiğince farklı sosyal platformlarda makalenizi belli aralıklarla paylaşmak size büyük oranda ziyaretçi trafiği sağlayacaktır.

Bu yazımızda WordPress sitenize gelen ziyaretçileri nasıl arttırabileceğinize dair bir kaç basit örnek verdik. Yukarıda yer alan adımları uygulayarak sitenizde gözle görülür bir yükseliş elde edebilirsiniz. Eğer bu tarz yazıların devamını istiyorsanız lütfen yazımızı sosyal medya profillerinizde paylaşarak bize destek olunuz.

WordPress ile hazırlanmış harika bir websitesine sahip olmak ister misin? Hemen iletişime geç!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Picture of Halim
Halim
WordPress ve web tasarım uzmanıdır. Eğitim videoları 500.000’in üzerinde izlenme almıştır. Türkiye’nin en iyi WordPress destek sitelerinden WP Servis‘in kurucusu ve sektörün gelişmesi için gece gündüz çalışan genç bir girişimcidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir