WordPress’e YouTube Abone Ol Butonu Nasıl Eklenir?

Bu yazımızda, WordPress'e nasıl YouTube abone ol butonu ekleyeceğinizden bahsettik.

YouTube kanalınızın daha fazla abonesi olsun ister misiniz? WordPress blogunuzda bir abone ol butonu olması, ziyaretçilerinizin videolarınızı bulmasını ve kanalınıza abone olmasını kolaylaştırır. Bu yazımızda, WordPress’e nasıl YouTube abone ol butonu ekleyeceğinizden bahsedeceğiz.

1. YouTube Abone Ol Butonu Kodunu Manuel Olarak Eklemek

Yapmanız gereken ilk şey, Google Geliştirici’nin web sitesindeki YouTube abone butonu sayfasını ziyaret etmektir.

YouTube Abone Ol Buton

Bu sayfada, YouTube kanalınızın adını girmeniz, tema ve abone sayısı seçeneği belirlemeniz gerekir. Butonunuzun web sitenizde nasıl görüneceğinin canlı bir önizlemesini göreceksiniz. Beğendiğinizde, gömme kodunu kopyalamak için sayfayı aşağı kaydırmanız yeterlidir.

Ardından, sitenizin WordPress yönetici paneline giriş yapmanız ve Görünüm »Widgets‘a gidin. Orada bir metin widget’ını widget alanınıza sürükleyip bırakmanız ve YouTube abone buton kodunu widget’ın içine yapıştırmanız gerekir.

YouTube Abone Ol Buton

İşiniz bittiğinde, değişikliklerinizi kaydetmeyi ve YouTube abone ol butonunun çalışıp çalışmadığını görmek için web sitenizi ziyaret etmeyi unutmayın.

YouTube Abone Ol Buton

2. YouTube Abone Olma Çubuğu Eklemek için Eklenti Kullanmak

Web sitenize bir YouTube abone butonu eklemenin başka bir yolu, sitenizdeki her YouTube videosunun altına bir çubuk eklemektir. Bu işlem, YouTube abonelerinizi önemli ölçüde artırmanıza yardımcı olabilir.

Öncelikle, YouTube Abone Olma Çubuğu eklentisini yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekir.

Eklentiyi etkinleştirdikten sonra, YouTube kanal kimliğinizi eklemek için Ayarlar »YouTube Abone Çubuğu‘na gitmeniz gerekir. Ayrıca buton düzenini biçimlendirmeniz, bir buton teması seçmeniz ve abonelerinizin sayısını göstermeniz gerekecektir.

YouTube abone çubuğu eklentisi, abone ol butonunun önüne metin eklemenize ve stilini düzenlemenize olanak tanır. “Kanalıma Abone Ol” gibi bir harekete geçirici mesaj eklemek için bu alanı kullanabilirsiniz.

İşiniz bittiğinde, ayarlarınızı kaydetmek için Değişiklikleri Kaydet butonuna tıklayabilirsiniz.

Bu eklenti sayesinde sitenizdeki her YouTube videosunun altında YouTube Abone çubuğunuzu otomatik olarak görüntülenir. YouTube Abone çubuğu, kanalınızdaki ve üçüncü taraf kanallarınızdaki videolarda görünecektir, böylece sitenizde yararlı video içeriği paylaşabilir ve YouTube kanalınız için daha fazla abone elde edebilirsiniz.

Not: YouTube abone çubuğu eklentisi yalnızca oEmbed videolarıyla çalışır. iFrame aracılığıyla gömülü videolarla çalışmayacaktır.

Umarım yazımız sizler için yararlı olmuştur. Bu ve benzeri WordPress sosyal medya içerikleri hakkında daha fazla makale için blog kategorimizi ziyaret edin. Aklınıza takılan bir soru olursa yorumlar bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

WordPress ile hazırlanmış harika bir websitesine sahip olmak ister misin? Hemen iletişime geç!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Halim
Halim
WordPress ve web tasarım uzmanıdır. Eğitim videoları 500.000’in üzerinde izlenme almıştır. Türkiye’nin en iyi WordPress destek sitelerinden WP Servis‘in kurucusu ve sektörün gelişmesi için gece gündüz çalışan genç bir girişimcidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir