WooCommerce İçin Daha Fazla Ürün Yükle Özelliği

WooCommerce e-ticaret sahiplerinin yaşadıkları sorunlardan bir diğeride sayfalama (pagination) yapısıdır. Alışverişi hızlandırmak ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak isteyen site sahipleri, kullanıcılarına daha fazla ürün gösterebilmek için sayfa aşağıya kaydıkça açılan ürün özelliği aramaktadır. Bu özelliğin bir diğer adıda “Daha Fazla Ürün Yükle” dir.

Daha fazla ürün yükle özelliği aslında bir çok ücretli WordPress WooCommerce temasında varsayılan olarak gelmekte. Sizin kullandığınız tema eğer bu özelliği desteklemiyorsa yazının devamında paylaşacağım eklenti ile sorununuzu çözebilirsiniz.

Daha Fazla Ürün Yükle Özelliği Ne İşe Yarar?

Bu özellik ile sayfalar arasında dolaşma süresini azaltabilirsiniz. Bu sayede kullanıcılarınız özellikle mobil cihazlarda bir diğer sayfaya geçme çilesinden kurtularak tüm ürünlerinizi tek bir sayfada aşağı kaydırarak görebilir. Bu sayede hem sayfa açılma hızı artmış olur hemde “Lazy Loading” özelliği ile sayfa açıldıkça ürün gösterilerek hosting paketinizden de tasarruf sağlamış olursunuz.

Tek Sayfada Sınırsız Ürün Yükleme Özelliği

Aşağıdaki kısa videoda ise infinity loading özelliği ile tek bir sayfada sınırsız yada tüm ürünleri gösterebilme özelliğini göreceksiniz;

Buton ile Daha Fazla Yükle Özelliği

Aşağıdaki kısa videoda buton ile nasıl daha fazla yükle butonu çalışacağını görebilirsiniz;

Buton ile Daha Fazla Yükle Özelliği

Eklenti: Load More Products for WooCommerce

Eğer eklentiyi bilgisayarınıza indirerek FTP yada CPANEL aracılığı ile kurmak isterseniz bu bağlantıyı tıklayarak eklentiyi bilgisayarınıza indirin. Yönetim panelinizden eklemek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin;

  • WordPress yönetim paneli → Eklentiler → Yeni Ekle sayfasını ziyaret edin
  • Ardından sağ üstte yer alan arama alanına → Load More Products for WooCommerce yazın
  • Karşınıza çıkan ilk eklentiyi önce → Hemen Yükle ardından → Etkinleştir diyerek eklentinizi aktif edin
 Load More Products for WooCommerce

Eklentiyi etkinleştirdikten sonra yönetim panelinizde BeRocket adında bir alan açılacaktır.Bu alandan eklentimizin ayarlarını yapabilirsiniz. Eğer sınırsız bir yükleme (infinite loading) istiyorsanız General sekmesinde Infinity Scroll seçmelisiniz. Aşağıdaki görselde örnek bir kullanım görebilirsiniz;

Load More Products for WooCommerce Kullanımı

Bazı durumlarda eklenti düzgün çalışmayabilir (temanızın mantığını anlaması gerekli).

Bu yüzden eklentinin ayarlar sayfasında Selectors alanını ziyaret edin ve Auto-Selectors butonunu mutlaka tıklayın ve işlem bitene kadar sayfayı yenilemeyin. İşlem bittikten sonra ayarlarınızı kaydederek ürünler sayfanızı tekrar test edin.

Eklentinin kurulum ve kullanımı oldukça basit. Eğer WooCommerce daha fazla ürün yükle eklentisi hakkında aklınıza takılan bir konu olursa, lütfen yorum alanından benimle düşüncelerinizi paylaşın.

WordPress ile hazırlanmış harika bir websitesine sahip olmak ister misin? Hemen iletişime geç!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Picture of Halim
Halim
WordPress ve web tasarım uzmanıdır. Eğitim videoları 500.000’in üzerinde izlenme almıştır. Türkiye’nin en iyi WordPress destek sitelerinden WP Servis‘in kurucusu ve sektörün gelişmesi için gece gündüz çalışan genç bir girişimcidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir