En iyi Ücretli WordPress Sosyal Medya Eklentileri

Bu yazımızda sizlerle gelmiş geçmiş en iyi ücretli WordPress sosyal medya eklentileri ve WordPress sosyal medya bileşenlerini paylaşıyoruz. Bu sizlere sunacağımız ücretli WordPress eklentileri kategorisindeki ilk makalemiz, umarım siz değerli WordPress kullanıcılarına faydalı bir arşiv olur. Yazımıza başlamadan önce bu yazıyı sosyal medya profillerinizde paylaşmanızı ayrıca web tarayıcılarınızda daha sonra tekrar ziyaret etmeniz için bookmark etmenizi önemle tavsiye ediyoruz.

Neden WordPress Sosyal Medya Eklentileri?

WordPress Sosyal medya eklentileri, blogunuzda yazdığınız bir makaleyi, yada websitenizde paylaştığınız bir sayfayı sosyal medya profillerinizde rahatlıkla paylaşmanıza olanak sağlar. Yada sitenizin bileşen alanında muhteşem sayaç stilleri ile sosyal medya profillerinizde kaç kullanıcı olduğunu göstermenize ve ziyaretçilerinizin bu butonları tıklayarak sitenizi sosyal medyada takip edebilmesine olanak sağlar.

Genel olarak Facebook, Twitter ve Google Plus üzerine tasarlanıp kodlanmış eklentiler olsalarda, FriendFeed, Dribbble, Reddit gibi sosyal medya profillerinizi de rahatlıkla sergileyebilirsiniz. Bazı eklentiler otomatik paylaşım özellikleri ile, bir kez yapacağınız ayar sonrasında sitenizde her paylaştığınız yazıyı otomatik olarak sosyal medya profillerinizde yayınlanmasına olanak sağlar.

Neden ücretli bir eklenti?

Bu eklentilerin tamamı ücretlidir, bunun en önemli sebebi eklenti yazarlarının kullanıcıların isteklerine cevap verebilmek için hazırladıkları alt yapı, hayat boyu destek ve ekleti güncelleme şansı vermeleridir. Ödeyeceğiniz bir kaç TL sayesinde hem sınırsız yardım destek alacaksınız hemde ilerleyen günlerde oluşabilecek bazı hataların önüne geçebilmek için (Örneğin: API güncellemeleri) hayat boyu güncelleme desteği alacaksınız. Satın alacağınız herhangi bir eklentinin kurulumunda sorun yaşarsanız, satın alma sayfanızdan eklenti yazarına e-posta göndererek direk sorununuza çözüm bulabileceksiniz.

Eklentiler Türkçe destekliyor mu?

Evet, paylaşacağımız bazı eklentiler Türkçe dilini 100% desteklemektedir. Fakat bazı eklentilerin kurulumunda WPML eklentisi gerekmektedir yada .mo .po dosyalarını düzenleyerek Türkçe olarakta kullanabilirsiniz. Burda bahsettiğimiz eklentilerin yönetim panelidir. Sosyal medya eklentileri resmi API kaynaklı çalıştığı için zaten sitenizde gösterdiğinizde otomatik olarak dil algılamaktadır. Lafı daha fazla uzatmadan gelelim eklentilerimizi listelemeye.

Aşağıdaki listede WordPress için tasarlanıp kodlanmış en iyi ücretli WordPress sosyal medya eklentilerini bulacaksınız. Eklentiler hakkında aklınıza takılan herhangi bir şey olursa, lütfen aşağıdaki yorum alanından sorularınızı bizimle paylaşın.

1. WordPress Social Stream Eklentisi

Tüm dünyada 7000+ üzerinde bir satış rakamına ulaşmış muhteşem bir eklenti. Bu eklenti sayesinde WordPress sitenizde oluşturacağınız bir sayfada belirlediğiniz sosyal medya profillerinizden bir yayın akışı sağlamanız mümkün.

Sosyal medya profillerinizin beslenme (RSS) bağlantıları ile websitenizin herhangi bir sayfasında en son sosyal medya haraketlerinizi göstermenize olanak sağlar.

Hemen Satın Alın – $16

2. Easy Social Share Buttons Eklentisi

Adındanda anlaşılacağı gibi kolay ve basit sosyal medya paylaşım butonları! WP Servis müşterilerininde beğenerek kullandığı harika bir eklenti, bu eklenti sayesinde sitenize 20 adet sosyal medya sitesinin paylaşım butonlarını entegre etmeniz mümkün hemde yazı editörü sayesinde.

Hemen Satın Alın – $14

3. Social Network Tabs Eklentisi

Social Network Tabs eklentisi, sitenizin dilediğiniz alanında açılır kapanır menü şeklinde sosyal medya kutucukları eklemenize olanak sağlar. Bu kutucuklarda Facebook beğeni kutusu, Twitter takipçi kutusu ve Google Plus takipçi kutusu gibi alanlar oluşturmanız mümkün. Eklenti kurulumu biraz zor olsa da Türkçe dil desteği sayesinde kısa sürede kurulum yapabileceğinizi umarım. Daha önceleri kullandığımız güzel bir eklenti.

Hemen Satın Alın – $14

4. Facebook Traffic Pop Eklentisi

Bu eklenti ile birlikte, ziyaretçilerinizin sitenizi ilk ziyaret ettiğinde karşılarına bir açılır pencere ile sosyal medya beğeni butonlarınızı göstermenize olanak sağlar. Dilerseniz süre atayabilir yada süresiz olarak (beğenme zorunlu) ta ekleyebilirsiniz. Ziyaretçiler için pek tercih edilen birşey olmasada , site sahipleri tarafından faydalı bulunan bir eklenti.

Hemen Satın Alın – $10

5. SocialBox Eklentisi

Geldik bizimde en çok beğendiğimiz eklentiye, SocialBox eklentisi sitenizin bileşen alanında sosyal medya profillerinizde kaç takipçiniz olduğunu göstermenize olanak sağlayan güzel bir eklenti. Eklenti önizlemesi için aşağıdaki butonu tıklayın.

Hemen Satın Alın – $7

6. Social Share Buttons Eklentisi

Sitenizin içerik alanında (blog yada sayfa) aşağı indikçe kayan ve dünyada da çokta popüler olan bir eklenti. Bu eklenti sayesinde dilediğiniz yada tüm makalelerinizin sol alanında sayfa indikçe aşağı doğru kayan ve bu alanda sosyal medya paylaşım butonlarını sergileyebileceğiniz bir eklenti.

Hemen Satın Alın – $9

7. Ultimate Social Deux Eklentisi

Stil olarak diğer eklentilerden farklı bir eklenti. Ultimate Social Deux eklentisi muhteşem tasarımları ile birlikte sitenizde sosyal medya iconlarını göstermenize olanak sağlayan bir eklentidir. Fiyatının yüksek olması sebebi ile beklenenin üstünde çözümler sunan bu eklenti ile sitenizin herhangi bir alanında harika stillerde paylaşım butonları oluşturmanız mümkün.

Hemen Satın Alın – $14

8. Pinterest Automatic Pin Eklentisi

Pinterest Automatic Pin eklentisi sayesinde sitenizde paylaştığınız herhangi bir yazınızı Pinterest profilinize otomatik olarak paylaşabilmenize olanak sağlar. Pinterest API ayarları ile entegre bu eklenti sayesinde, yazılarınızı, başlıklarınızı ve resimlerinizi Pinterest profilinizde otomatik olarak yayınlamanız mümkün.

Hemen Satın Alın – $15

Bu makale sürekli olarak güncellenmektedir, zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkürler. İlerleyen günlerde yeni WordPress sosyal medya eklentileri çıktıkça listemiz yenilenecektir.

WordPress ile hazırlanmış harika bir websitesine sahip olmak ister misin? Hemen iletişime geç!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Picture of Halim
Halim
WordPress ve web tasarım uzmanıdır. Eğitim videoları 500.000’in üzerinde izlenme almıştır. Türkiye’nin en iyi WordPress destek sitelerinden WP Servis‘in kurucusu ve sektörün gelişmesi için gece gündüz çalışan genç bir girişimcidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir