WordPress Bağlantıları Yeni Pencerede Açmak

Tıklanan bağlantıların yeni bir pencerede açılması pek sık görülmez. Bu ayar, ziyaretçilerin sitenizi tamamen terk etmeden bağlantıdaki siteye yönlendirilmesini sağlar. WordPress yazılımının içinde bulunan bu özellik çok kullanışlı olabiliyor.

Bağlantıları yeni tarayıcı penceresinde açma

Tıklanan bir bağlantının yeni bir tarayıcı penceresinde açılmasını istiyorsanız, bağlantının standart HTML koduna bir şey eklenmelidir;

LİNK

Bu bağlantı koduna target _blank komutu ekliyoruz;

LİNK

Bu özellik sayesinde artık bağlantıya tıklandığında yeni bir sekmede açılacak ve ziyaretçiniz sitenizden tamamen ayrılmamış olacak. Eğer HTML kodunu kullanmak istemiyorsanız, WordPress editörünü kullanarak tek tık ile bu işi halledebilirsiniz.

wordpress yeni sekme

WordPress editör üzerinden yeni pencere ayarı

  1. Bağlantıyı oluşturacağımız yazıyı seçiyoruz
  2. Bağlantı oluşturma butonuna tıklıyoruz
  3. Bağlantıyı girdikten sonra seçenekler butonuna tıklıyoruz (3 nokta)
  4. Yeni sekmede aç anahtarını aktif hale getiriyoruz
  5. Kaydediyoruz

Bu yazımızda çok basit bir şekilde sitemize eklediğimiz linkleri yeni pencerede nasıl açabiliriz anlatmaya çalıştım. Bu ve benzeri yazıların devamı için lütfen yazımızı sosyal medya profillerinizde paylaşarak bana destek olunuz.

WordPress ile hazırlanmış harika bir websitesine sahip olmak ister misin? Hemen iletişime geç!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Picture of Halim
Halim
WordPress ve web tasarım uzmanıdır. Eğitim videoları 500.000’in üzerinde izlenme almıştır. Türkiye’nin en iyi WordPress destek sitelerinden WP Servis‘in kurucusu ve sektörün gelişmesi için gece gündüz çalışan genç bir girişimcidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir