WooCommerce Şifre Zorluk Seviyesini Azaltmak

WooCommerce ile hazırladığınız e-ticaret sitenize üye olan müşterileriniz çoğu zaman zorlu bir kayıt sürecinden geçerler. Bu süreci zorlaştıran en önemli etken şifrenin zorluk seviyesidir. Müşteri siteye kayıt olurken sistem tarafından güçlü bir şifre oluşturması istenecektir. Bu şifre zorluk seviyesi yüzünden müşteriler akıllarında tutamayacakları karakterler ile şifre oluşturmak zorunda kalırlar. Eğer WooCommerce şifre gücünü azaltmak yada […]

WooCommerce Şifre Zorluk Seviyesini Azaltmak

WooCommerce ile hazırladığınız e-ticaret sitenize üye olan müşterileriniz çoğu zaman zorlu bir kayıt sürecinden geçerler. Bu süreci zorlaştıran en önemli etken şifrenin zorluk seviyesidir. Müşteri siteye kayıt olurken sistem tarafından güçlü bir şifre oluşturması istenecektir. Bu şifre zorluk seviyesi yüzünden müşteriler akıllarında tutamayacakları karakterler ile şifre oluşturmak zorunda kalırlar.

Eğer WooCommerce şifre gücünü azaltmak yada kaldırmak istiyorsanız bunu temanıza ekleyeceğiniz basit bir kod sayesinde yapabilirsiniz. Burada yapmak istediğimiz, kullanıcılara basit ve kolay tahmin edilebilir bir şifre girmelerini kolaylaştırmak değilde, daha çok sürekli kullandıkları ve unutmayacakları bir şifre belirlemelerini sağlamaktır.

WooCommerce Şifre Zorluk Seviyesini Ayarlayın

WooCommerce, e-ticaret siteleri için şifre gücü parametrelerini düzenlenebilir hale getirinceye kadar, şifre gücünü değiştirmek için aşağıda yer alan basit kod içeriğini kullanabilirsiniz.

/*
* WooCommerce Şifre Zorluk Seviyesini Azaltmak
* Güç seviyeleri:
* 0 = Şifre yok
* 1 = Basit
* 2 = Orta
* 3 = Yüksek (varsayılan)
*/

add_filter( 'woocommerce_min_password_strength', 'wpglorify_woocommerce_password_filter', 10 );
function wpglorify_woocommerce_password_filter() {
return 2; }

Yukarıdaki kodu temanızın functions.php dosyasına ekleyerek WooCommerce şifre gücünü düzenleyebilirsiniz. Varsayılan olarak 3. zorluk seviyesinde gelen WooCommerce şifre fonksiyonunu son satırda yer alan return 2 alanını 1 yada 3 yaparak seviye düzenlemesi yapabilirsiniz.

Functions.php dosyasına kod nasıl eklenir?

Çoğu kullanıcı için tema dosyalarına erişmek oldukça zordur. Bazı yapacağınız kod ekleme durumlarıda sitenizin bozulmasına neden olabilir. Bu tür bir sorunla karşılaşmamak için WordPress için geliştirilmiş Code Snippets eklentisinden faydalanabilirsiniz.

code snippets

Code Snippets eklentisini WordPres yönetim paneli > Eklentiler > Yeni Ekle sekmesine giderek arama alanına “Code Snippets” yazarak kurabilirsiniz. Eklenti kurulduktan sonra yönetim paneli > Snippets alanına giderek yukarıda paylaştığım kodu ekleyerek paylaşabilirsiz. Örnek kullanım için bakınız;

Functions.php dosyasına kod nasıl eklenir?

Kodun kullanımı ve Code Snippets eklentisi hakkında aklınıza takılan tüm sorularınızı yorum alanından bana iletebilirsiniz.

6 toplam yorum : “WooCommerce Şifre Zorluk Seviyesini Azaltmak”

  1. Kralsın kardeşim. benzer bir kaç kodu paylaşan arkadaşlar olmuş alıp functions.php ye yapıştırdım ama olmadı. WordPress te yeniyim belki ondandır. Lakin anlattığın gibi Code Snippets ten yaptım ve oldu. Türkçe bilgi Can dır yapıp eden Babacandır. Ellerine sağlık.

  2. Hocam merhaba, Şifreyi istediğim gibi belirleme şansım yok mu? 6 karakter olsun, bir büyük, bir küçük harf ve rakam içersin gibi. Ayrıca bahsettiğiniz eklenti ve kodu kullansam bile şifre belirleme satırının altındaki not değişmiyor. “İpucu: Parola en az on iki karakter uzunluğunda olmalıdır. Daha güçlü olması için büyük harf, küçük harf, rakamlar ve ! ” ? $ % ^ & ) vb semboller kullanabilirsiniz.” Bu yazıyı nasıl değiştirebilirim?

  3. Merhaba peki bu yazıyı nasıl değiştiricem “İpucu: Parola en az on iki karakter uzunluğunda olmalıdır. Daha güçlü olması için büyük harf, küçük harf, rakamlar ve ! ” ? $ % ^ & ) vb semboller kullanabilirsiniz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.