WooCommerce Özellikleri Nasıl Devre Dışı Bırakılır

WooCommerce e-ticaret eklentisine son güncelleme ile birlikte bir çok özellik eklendi. Bu özellikler çoğunlukla pazarlama için geliştirilmiş olsada bir çok WooCommerce kullanıcısı bu özellikleri kullanmamakta. Eğer sizde bu özellikleri kullanmıyorsanız tamamen kapatarak devre dışı bırakabilirsiniz.

WooCommerce Özellikleri Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Aşağıda yer alan özellikleri kapatmak sitenizin yönetim panelinde olumlu hızlanmalara yardımcı olacaktır. Eğer WooCommerce kullandığınız websitenizin yavaşlığından şikayetçiyseniz bu özellikleri kapatmayı denebilirsiniz.

Eğer içeriği okuman için vaktiniz yoksa sizin için bir Youtube videosu hazırladım;

 • WooCommerce Yöneticisi (Kontrol Paneli)
 • Analytics (Yeni rapor görünümü)
 • Bildirim çubuğu
 • Pazarlama Merkezi

Sizlere tanıtacağım Disable WooCommerce Bloat eklentisi ile gereksiz WooCommerce özelliklerini devre dışı bırakabilir ve mağazanızı daha hızlı ve daha temiz hale getirebilirsiniz. Yeni WooCommerce özelliklerinden hoşlanmıyorsanız veya ihtiyacınız yoksa bu eklentiyi kullanarak gereksiz WooCommerce özelliklerinden sonsuza dek kurtulabilirsiniz.

WooCommerce Özellikleri Nasıl Devre Dışı Bırakılır

WooCommerce Sitenizin Performansını Arttırabilirsiniz

Mağazanızı daha hızlı hale getirmek için aşağıdaki seçenekleri devre dışı bırakabilirsiniz. Çoğu durumda bu tercih edilen bir yöntem değildir (özellikle widget alanları). Eğer sitenizin herhangi bir yerinde WooCommerce varsayılan bileşenlerini kullanmıyorsanız bu seçenekleri devre dışı bırakmak iyi bir seçenek olabilir.

 • Şifre Gücü Ölçer
 • WooCommerce komut dosyaları ve stilleri
 • WooCommerce Sepeti Parçalanması
 • WooCommerce Widget’ları

Bu eklenti ayrıca Jetpack promosyonlarınıda (eğer Jetpack kullanıyorsanız, VaultPress veya WordPress Uygulamaları yedekleme hizmetleri gibi hizmetleri tanıtan Jetpack ile ilgili bildirimler) tamamen devre dışı bırakarak site hızınıza fayda sağlayacaktır.

Eklentinin Kurulum ve Kullanımı

 • WordPress yönetim panelinize giriş yapın
 • Eklentiler -> Yeni Ekle ve arama alanına “Disable WooCommerce Bloat” yazın
 • Karşınıza çıkan eklentiyi indirin ve etkinleştirin
 • WooCommerce -> Ayarlar -> Gelişmiş -> WooCommerce Bloat’ı Devre Dışı Bırak alanına gelin ve ayarlamalarınızı gerçekleştirin
Eklentinin Kurulum ve Kullanımı
WooCommerce Özellikleri Nasıl Devre Dışı Bırakılır

Eğer burada ne yaptığınızı çok bilmiyorsanız sadece varsayılan olarak gelen ayarların kalmasına özen gösterin. Bazı alanları gizlemek sitenizin tasarımında farklı sonuçlar gözükmesine neden olabilir o yüzden çok dikkatli olun.

WooCommerce özelliklerini devre dışı bırakmak hakkında benim anlatacaklarım bu kadar. Aklınıza takılan tüm soruları yorum alanından bana iletebilirsiniz.

WordPress ile hazırlanmış harika bir websitesine sahip olmak ister misin? Hemen iletişime geç!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Halim
Halim
WordPress ve web tasarım uzmanıdır. Eğitim videoları 500.000’in üzerinde izlenme almıştır. Türkiye’nin en iyi WordPress destek sitelerinden WP Servis‘in kurucusu ve sektörün gelişmesi için gece gündüz çalışan genç bir girişimcidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir