WordPress Ping Servisleri Nasıl Eklenir?

İlk WordPress eğitici dersimiz de, WordPress sitelerine ping servislerini nasıl entegre edeceğinizi göstereceğim. Bu makale ile birlikte WordPress ipuçları kategorimizin altında bulunan tüm yazılarımız çok yakında yayınlanmaya başlayacaktır.

Nedir bu Ping Servisleri?

WordPress alt yapısı ile hazırlanmış sitelerinizde, bloglarınız da yeni bir yazı yayınladığınızda, WordPress otomatik olarak site güncelleme servislerini uyarır. Bu uyarılar sayesinde sitenizde paylaştığınız sayfa yada makaleleriniz arama motoru robotları tarafından daha hızlı okunur ve index alır. Daha fazla bilgi için, WordPress belgelerinden Güncelleme Servislerine bakın.

http://rpc.pingomatic.com
http://rpc.twingly.com
http://api.feedster.com/ping
http://api.moreover.com/RPC2
http://api.moreover.com/ping
http://www.blogdigger.com/RPC2
http://www.blogshares.com/rpc.php
http://www.blogsnow.com/ping
http://www.blogstreet.com/xrbin/xmlrpc.cgi
http://bulkfeeds.net/rpc
http://www.newsisfree.com/xmlrpctest.php
http://ping.blo.gs/
http://ping.feedburner.com
http://ping.syndic8.com/xmlrpc.php
http://ping.weblogalot.com/rpc.php
http://rpc.blogrolling.com/pinger/
http://rpc.technorati.com/rpc/ping
http://rpc.weblogs.com/RPC2
http://www.feedsubmitter.com
http://blo.gs/ping.php
http://www.pingerati.net
http://www.pingmyblog.com
http://geourl.org/ping
http://ipings.com
http://www.weblogalot.com/ping

WordPress Ping Servisleri Listesi

WordPress, ilk kurulumun ardından varsayılan olarak tek bir servis bağlantısı ile birlikte gelir. Aşağıdaki listede verdiğimiz diğer servisleri manuel olarak sizin eklemeniz gerekmektedir. Bunun için yapmanız gereken WordPress yönetici panelinize giriş yaptıktan sonra Ayarlar sekmesi altında bulunan Yazma sekmesini tıklayın, daha sonra aşağıda bulunan servis bağlantılarını kopyalayarak Servisleri Güncelle kutucuğuna yapıştırın ardından kaydet butonuna basın. Daha detaylı bilgi için lütfen aşağıdaki WordPress eğitici videomuzu izleyin.

Yazılarımı kendim pingleyebilirmiyim?

Tabiki, web sitenizde yazdığınız yazıların daha hızlı index almasını istiyorsanız sitenizde paylaştığınız yazıları kendinizde manuel olarak pingleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken WordPress tarafından desteklenen Pingomatic yada Feed Shark sitesini ziyaret ederek sitenizin adını, bağlantısını ve besleme bağlantısını girerek pinglemek istediğiniz servisleri seçmek hepsi bu. Örnek bir pingleme yukarıdaki video da gösterilmiştir.

Umarım bu yazı WordPress sitelerinize ping servislerini ekleyebilmeniz için yardımcı olmuştur. Bir sonraki makalemizde en iyi ücretsiz WordPress SEO eklentilerini sizlerle paylaşacağız. Mutlu bloglar.

WordPress ile hazırlanmış harika bir websitesine sahip olmak ister misin? Hemen iletişime geç!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Picture of Halim
Halim
WordPress ve web tasarım uzmanıdır. Eğitim videoları 500.000’in üzerinde izlenme almıştır. Türkiye’nin en iyi WordPress destek sitelerinden WP Servis‘in kurucusu ve sektörün gelişmesi için gece gündüz çalışan genç bir girişimcidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir