WooCommerce Para Birimi Dönüştürücü

lkenin para birimine göre farklılaştırmak mı istersiniz?

Farklı ülkelere hizmet veren bir e-ticaret siteniz mi var? Peki para biriminizi sabit mi kullanmak istersiniz yoksa her ülkenin para birimine göre farklılaştırmak mı istersiniz?

Bir e-ticaret mağazanız varsa, artık hedef kitlenizi küresel bir düzeye çıkarmanın zamanı gelmiştir. Kullanıcılar ürün fiyatlarının kendi yerel para biriminde gösterildiği mağazaları ziyaret etmeyi tercih ederler ve aşina olmadıkları bir para biriminde bir siparişi tamamlamaları pek de mümkün değildir. Bu nedenle, işletmenizin coğrafi sınırları olmasını istemiyorsanız ve ürünlerinizi tek bir ülkede sınırlamak istemiyorsanız, YITH Multi Currency Switcher tam da size göre!

WooCommerce Para Birimi Dönüştürücü

E-ticaret sitenize sınırsız para birimi ekleyerek yeni pazarlara ulaşıp, dünya çapında ürünler satmak için ne bekliyorsunuz?

YITH Multi Currency Switcher ile mağazanıza birden fazla para birimi ekleyebilecek ve tamamen olumlu bir kullanıcı deneyimi sunabileceksiniz. E-ticaret sitenizde çoklu para birimi sistemini etkinleştirerek, kullanıcıların ürünleri kendi yerel para birimlerinde görmesine ve ödemesine izin verebilirsiniz. Rus müşterilerinize ruble, ABD’li müşterilerinize dolar vb. cinsinden gösterebilirsiniz. İşletmenizi uluslararası alanda genişletmek ve mağazanızı nerede olurlarsa olsun tüm kullanıcılarınız için daha kullanışlı hale getirmek tek bir eklentiyle mümkün.

Dilerseniz site ziyaretçilerinizi konumlandırarak fiyatları otomatik olarak bulundukları ülkelerin para biriminde gösterebilirsiniz. Belirli ülkelerdeki kullanıcılara hangi para birimlerinin gösterilmesi gerektiğini belirlemek için özel kurallar oluşturup, belirli bir para biriminde ödeme yapan kullanıcılara diğer ödeme yöntemlerini gizleyebilirsiniz.

Döviz kurlarını manuel olarak ayarlayabilir yada farklı kaynaklardan (Avrupa Merkez Bankası gibi) otomatik olarak güncellemek için API’yi kullanabilirsiniz. Hadi detaylıca inceleyelim!

Öne Çıkan Özellikler

 • Sadece birkaç tıklamayla sınırsız sayıda para birimi ekleyin

  Eklenti sekmesinden mağazanız için istediğiniz kadar para birimini kolay ve hızlı bir şekilde ekleyebileceksiniz. Her para birimi için para birimi simgesini görüntüleyebilir veya özel bir metin ayarlayabilir, bir bayrak yükleyebilir veya gösterilecek ondalık basamak sayısını ayarlayabilirsiniz. Bu bahsettiklerimiz sadece bir kısmı!
 • Döviz kurunu manuel olarak ayarlayın veya API’yi (Avrupa Merkez Bankası, Google Finans veya diğer kaynaklar) her zaman güncel tutun

  Eklentinin içerdiği API sayesinde döviz kurlarını manuel olarak girebilir veya otomatik olarak güncel tutabilirsiniz.
 • Döviz kurlarını otomatik olarak güncellemek için özel bir zaman aralığı belirleyin

  Döviz kurlarını ayda bir, haftada bir, her gün, günde iki kez güncelleyebilirsiniz, bu tamamen size kalmış bir seçimdir.
 • Sitede gösterilecek para biriminin biçimini seçin (sembolün konumu, ayırıcılar ve etiket)

  Eklediğiniz para birimlerinin her biri için, sembolün konumunu (solda, sağda, boşluklu veya boşluksuz) seçebilirsiniz, kendi ondalık ve binlik ayırıcılarınızı, ondalık sayılarınızı, ve para birimini bir sembol ($, € vb.), metin etiketi (USD, EUR, vb.) veya her ikisi ($-USD, €-EUR, vb.) olarak gösterebilirsiniz.
 • Belirli bir para biriminde ödeme yapan kullanıcılar için diğer ödeme yöntemlerini devre dışı bırakın

  Euro ile ödeme yapan kullanıcıların sadece kredi kartı ile ödeme yapmasını mı istiyorsunuz? Veya Yuan ile ödeme yapanlar PayPal’ı görememeli mi? Eklenti size belirli para birimleri için ödeme yöntemlerini devre dışı bırakma ve sunulan ödeme yöntemleri üzerinde kontrol sahibi olma imkanı verir.
 • Kullanıcıları konumlandırın ve fiyatları müşterilerinizin yerel para birimlerinde otomatik olarak ayarlayın

  Kullanıcılar, para birimini manuel olarak değiştirme eyleminden hoşlanmayabilir. Mağazanızın kullanıcı deneyimini iyileştirmek için, kullanıcılarınızın coğrafi konumunu belirleyebilir ve onlara yerel para birimlerini tamamen otomatik bir şekilde gösterebilirsiniz. ABD’deki kullanıcılar fiyatları ABD doları cinsinden, AB’deki kullanıcılar fiyatları Euro cinsinden görüntüleme vb. seçenekleri mevcuttur.
 • Belirli bir bölgedeki kullanıcılara hangi para biriminin gösterileceğini seçmek için özel kurallar oluşturun

  Kullanıcılara menşe ülkelerine göre varsayılan olarak hangi para biriminin görüntüleneceğini seçmek için özel kurallar oluşturun ve coğrafi konum seçeneklerini geçersizleştirin. Yani Arjantinli kullanıcıların fiyatlarını yerel para birimlerinde (Arjantin pesosu) değil, ABD doları cinsinden gösterin.
 • Ödeme sayfasında varsayılan bir para birimi ayarlayın

  Kullanıcıların fiyatları kendi yerel para birimlerinde görmelerini, ancak yalnızca tek bir varsayılan para biriminde ödeme yapmalarına izin verebilirsiniz.
 • Her ürünün fiyatını her para biriminde manuel olarak ayarlayın

  Ürün fiyatının döviz kurlarına göre otomatik olarak güncellenmesini sağlayabilir veya her para birimi için farklı bir değer girerek fiyatı manuel olarak belirleyebilirsiniz. Bu şekilde, müşterinizin hangi ülkeden ürününüzü satın aldığına ve en çok görüntülenen para birimine göre farklı fiyatlar belirleyebilirsiniz.

Sonuç

E-ticaret sitenizin farklı ülkelerde de yer alması sizi global bir marka yapar. Bu eklenti size birden çok çözüm yolu sunarak para birimlerini kolay bir şekilde dönüştürmenizi sağlarken müşteri memnuniyetinizi de kesinlikle arttıracaktır. Aklınıza takılan bir soru olursa yorumlar bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

WordPress ile hazırlanmış harika bir websitesine sahip olmak ister misin? Hemen iletişime geç!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Picture of Halim
Halim
WordPress ve web tasarım uzmanıdır. Eğitim videoları 500.000’in üzerinde izlenme almıştır. Türkiye’nin en iyi WordPress destek sitelerinden WP Servis‘in kurucusu ve sektörün gelişmesi için gece gündüz çalışan genç bir girişimcidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir