Kişisel Bloglar için Mobil Uyumlu WordPress Temaları

Blog sahibi olan kişiler çoğunlukla tercihlerinizi WordPress’ten yana kullanılarlar. Çünkü WordPress çok esnek özellikleri olan bir platformdur. WordPress’in özelliklerine geniş bir perspektif sunan binlerce WordPress kişisel blog teması bulunuyor.

Bu temalar blog hazırlayacak kişilere birçok ayrıntı sunarak başarılı bir bloga sahip olmalarını sağlıyor. Bu yazıda kişisel bloglar için mobil uyumlu WordPress temaları listelemeye çalışacağım.

WordPress pek çok temaya sahip olduğu için bazen kullanıcılar hangi seçeceklerini bilemezler. Bunun için uygulanacak en etkili yol bloğun amacının ve içeriğinin kesin hatları ile biliniyor olması ve bu durumlara uygun bir tema seçmek olacak.

Blog temlarınızı belirtilen kriterlere uygun seçtiğinizde web sitenizin ziyaretçi sayısı artacak ve istediğiniz kitleye ulaşmanız daha kolay olacaktır.

WordPress Kişisel Blog Teması Tam Liste

İstediğiniz bir blog sayfasına sahip olmanız için çok kullanılan, sayfa yükleme hızı iyi derecede, demo veya şablon sayısı fazla olan  temaların özelliklerini bilmeniz yapacağınız seçimde size çok yardımcı olacaktır.

İyi yapılandırılacak WordPress temaları kullanıcılarının bloglarını arama motorlarında üst sıralara taşıyacaktır. Blog kullanıcılarının işine yarayacak birçok temanın özelliklerini detaylı bir şekilde açıkladık.

En iyi WordPress kişisel blog teması hangisi derseniz, genellikle şu şekilde sıralamak gerekir;

BeTheme

Be Teması

Be kişisel blog temasını incelediğimizde ilk dikkat çeken yönü geçtiği hız testlerini başarılı bir şekilde tamamlaması olmaktadır.

Pingdom’da hızı 100 üzerinden 76 buda kullanıcıların sayfalarına 685 ms gibi bir katkı sağlar. Google PageSpeed Insights 89’dur.

Bu tema ile Profesyonel bir web sitesi oldukça kolaydır ve SEO dostu olarakta bilinmektedir. Be teması sizlere 450 civarında demo ve 20’ye yakın özelleştirebileceğiniz başlık stili sunar. Yüksek görüntü kalitesini retina-ready den sağlar.

Be teması özellikleri ile kuracağınız web sitelerinde herhangi bir kodlama bilgisi bilmenize gerek olmadığını göreceksiniz. 

Be size sayfalarını hızlı yükleme avantajı sunarken; aynı zamanda logonuzu kolayca yüklemeyi ve kaydırma efektine sahip sadece bir sayfalı siteler oluşturmanıza olanak sağlar.

Web sayfalarınız için kullanacağınız farklı menüler bu temada ve her sayfaya 6 sütun ekleme özelliğide Be temasında bulunur.

Be Teması sizlerle mega menüler, parallax effect, web sitenizin dilini değiştirebileceğiniz dahili translator WPML eklentisi gibi daha birçok özelliği ile WordPress’in önde gelen kişisel blog oluşturma temalarının başında geliyor.

Soledad 

Soladed

Soledad WordPress’in sizlere sunduğu çok hızlı bir tema olarak karşımıza çıkıyor. Pingdom hız; 100 üzerinden 90 olup kullanıcılarına 1.04 s yüklenme hızı sunuyor.

Bu tema tek tık ile 5000 civarında ana sayfa demosu, 1000’e yakın slider ve blog şablonu, 3 kenar çubuğu ve 6 portfolyo şablonu, 9 tane birbirinden farklı başlık stili, sayfalarında satış yapanlar için WooCommer eklentisi ile uyumluluk, RTL özelliği ile Arapça gibi sağdan yazılan dilleri destekleme gibi daha pek çok özellik mevcut.

Soledad teması SEO dostu çok hızlı ve çok kullanılan bir tema olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Bunun yanında web sitesi sahiplerinin kullanıcı verilerini koruyarakda tercih sebebi olmakta. 

Soledad sizlere WordPress Bakery Page Builder ile web sitenizi istediğiniz şekilde yaratmanızı sağlar ve çok dilli olma özelliği ile farklı diller bilen web sitenizin ziyaretçilerini memnun eder. 

Authentic 

Authentic

Kişisel bloğu olan web sitesi sahiplerine çok işine yarayacak bir diğer tema ise Authentic temasıdır.

Bu tema size hafif ve içeriklerinizin çok iyi okunmasını sağlayacak hem bloglar hem de magazin sitelerinin çok fazla tercih ettiği bu tema ziyaretçilerinizi memnun ederken aynı zamanda diğer bloglar arasında ön plana çıkmanızı sağlayacak.

Ayrıca bu temayı kullandığınız zaman blog sayfanızda sosyal medya entegrasyonu sağlayabilir bu sayede bloğunuzda hangi sayfanın nerede kaç defa paylaşıldığına dair galeriler oluşturabilirsiniz.

Bu özelliklerinin yanı sıra web sitenizde satış yapıyorsanız Authentic temasının WooCommerce ile uyumlu olduğunu ve Polylang veya WPML ile çok dil seçeneği oluşturabileceğinizi de unutmayın.

Eklentinin hız skoru ise Pingdom’da 100 üzerinden 90 olarak ölçülmüş olup, hız konusunda da sizi tatmin edecektir.

Neptune

Neptune wordpress tema

Eğer bir tarif bloğu açacaksanız Neptune kişisel blog teması tam size göre.

Neptune WordPress temasının oldukça özel özellikleri var. Yaptığı harika yemeklerin tarifleri paylaşmayı seven blog sahiplerinin en çok tercih ettiği tema olmasının yanı sıra bloğunuzu ziyaret eden kişilerde burada bir profil oluşturabilir ve kendi tariflerini gönderebilir ve başka ziyaretçiler tarafından da takip edilebilirler.

Bu tema için herhangi bir kod bilgisine sahip olmanıza gerek yok sitenizi sürükle bırak işlemi ile oluşturabilirsiniz ve bütün ekranlarla uyumlu, SEO dostu olması sizi mutlu edecektir.

Neptun teması ile kurulmuş bloglarda yemek tarifleri ile yapılacak aramalarda, o yemeğin malzemeleri ile bir arama gerçekleştirmek mümkün, tarifler için kullandığınız malzemelerin listeleneceği bölüm, sahip olduğunuz malzemelere işaretleme yapabileceğiniz özellik ve online satış için WooCommerce uyumunun bulunması da web sitesinizi kullanmak daha zevkli hale gelecek.

The Essence

The Essence

Blog sitesini kadınlara yönelik kuracaksınız kesinlikle The Essence Teması işinizi görecektir. Tasarımı ile dikkat çeken bu tema üç farklı şekilde kullanılabilir.

Yani hem blog, hem haber hem de kişisel blogları destekler. Görsellik konusunda çok başarılı olan bu tema kullanıma son derece müsait.

Hem hız testlerini başarıyla tamamlayan, hem de SEO işlemlerine uygun olan Essence teması blog sayfanıza harika bir görünüm kazandıracaktır.

Writing

Writing

Web sitenizde yazdığınız yazılarla öne çıkmak istiyorsanız Writing kişisel blog teması tam size ve web sitenize uygun bir tema.

Çünkü bu görsellikten önce metin yazılarının ağırlıklı olarak tasarlanmasını sağlamaktadır. Reader teması ücretsiz olup bloğunuzda çok incelikli ve özel yazıların tasarlayıp ziyaretçilerinizin beğenisine sunabilirsiniz.

The Issue 

The Issue WordPress teması

Tasarlayacağınız kişisel bloğunuzun online bir dergi görünümünde olmasını istiyorsanız The Issule sizin için kaçınılmaz bir tema olacaktır.

Hem sayfanızın bir dergi gibi görünmesini sağlayacak hem de sizi netlik derecesi yüksek ve keskin görseller, herhangi bir postunuzun sosyal medya uygulamalarında kaç kez paylaşıldığını gösterecek ikonlar, sayfalarınız için SEO yapılandırmaları gibi pek çok özellik sağlayacaktır.

Bu temada da herhangi bir kod bilmenize gerek yok ve online satış için WooCommerce eklentisi ile uyumludur. Bu temanın Pingdom’da hız skoru ise 100/88 olup oldukça iyidir.

Sıralanan bu temaların yanında kullanabileceğiniz daha onlarca blog teması daha var. Bu temalarla blog sayfalarınıza daha fazla ziyaretçi sağlayabilir ve Google sıralamalarında üste çıkma şansına sahip olabilirsiniz.

Pek sizin için en iyi WordPress kişisel blog teması hangisi? Lütfen yorumlarınızda bize katılın.

WordPress ile hazırlanmış harika bir websitesine sahip olmak ister misin? Hemen iletişime geç!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Picture of Halim
Halim
WordPress ve web tasarım uzmanıdır. Eğitim videoları 500.000’in üzerinde izlenme almıştır. Türkiye’nin en iyi WordPress destek sitelerinden WP Servis‘in kurucusu ve sektörün gelişmesi için gece gündüz çalışan genç bir girişimcidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir