WooCommerce Sipariş Tamamlandı Sayfasına İçerik Eklemek

WooCommerce sipariş tamamlandı sayfasına içerik eklemek isteyebilirsiniz. Maalesef standart WooCommerce yapısında bu mümkün değil. Temamıza ekleyeceğimiz özel bir kod ile ödeme tamamlandı sayfasında harika kampanyalar yayınlayabilirsiniz. Özellikle indirim kodları, sosyal medya profilinize ziyaretçi çekme gibi özellikleri bu alanda kullanmak mümkün. Hem banka kartı / kredi kartı ödemesinde hemde kapıda ödeme seçeneğinde çalışan bu özellik siparişi tamamlayan kullanıcılarınıza özel bir mesaj yayınlamakta.

WooCommerce’de sipariş tamamlandı sayfası bir sayfa yapısı değildir. Yani Sayfalar > Düzenle alanında herhangi bir “Teşekkürler” sayfası yoktur. Bunun yerine ödeme sayfasına bir uç ekleyerek ödemenin tamamlandığı müşterilerinize detaylarla birlikte sunulur. Bu sayfa düzenlenebilir olmadığı için maalesef temanıza özel bir kod eklemeniz gerekecektir.

kod ekleme

WooCommerce Sipariş Tamamlandı Sayfasına İçerik Eklemek

Aşağıdaki php kodunu temanızın functions.php dosyasına ekleyerek WooCommerce ödeme tamamlandı (Teşekkürler) sayfasında özel bir içerik gösterebilirsiniz.

/**
 * @snippet       WooCommerce Sipariş Tamamlandı Sayfasına İçerik Eklemek
 * @sourcecode    https://www.wpservis.com/?p=3208
 * @testedwith    WooCommerce 3.3.4
 */
 
add_action( 'woocommerce_thankyou', 'wpcomtr_add_content_thankyou' );
 
function wpcomtr_add_content_thankyou() {
echo '<h2 class="tesekkurbaslik">%20 İNDİRİM KAZAN!</h2><p class="tesekkuricerik"> Bir sonraki siparişinizde kullanmak üzere size özel bir indirim kodu hazırladık. TESEKKUR20 kodunu kullanarak indiriminizi kullanın.</p>';
}

Yukarıdaki içeriği düzenlemeyi unutmayın. Ben özel olarak bir indirim kodu kampanyası tanımladım. Siz yapmak istediğiniz özel yapıyı içerikte düzenleyin. İçerikteki başlığa stil vermek için tesekkurbaslik ve içerik için tesekkuricerik etiketlerini kullanabilirsiniz.

WooCommerce Sipariş Tamamlandı Sayfasına İçerik Eklemek

PHP Kod Nasıl Eklenir?

Sitemde yer alan bir çok özel kod functions.php dosyasına eklenmektedir. Bu yüzden her defasında functions dosyasını düzenlemek yerine Snippets eklentisini kullanabilirsiniz. Functions dosyası temanıza ait bir sistem dosyasıdır ve hatalı bir işlem yaparsanız siteniz bozulabilir. Böyle bir riske girmemek için mutlaka Snippets eklentisini kullanın. Snippets eklentisinin nasıl kullanıldığını öğrenmek için bu yazıyı ziyaret edin.

Bu Kod Çalışmıyor Mu?

Özellikle yurtdışındaki kaynakları araştırarak sizlere bazı özel kodlar sunmaya çalışıyorum. Eğer bu kod sizin sitenizde çalışmıyorsa lütfen yorumlarda bana bildirin. WooCommerce için desteğe ihtiyacınız varsa WordPress destek sayfasından bana ulaşın. Bu ve benzeri içeriklerin devamı için lütfen sitemi sosyal medya hesaplarınızda takip ederek bu içeriği paylaşın.

WordPress ile hazırlanmış harika bir websitesine sahip olmak ister misin? Hemen iletişime geç!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Picture of Halim
Halim
WordPress ve web tasarım uzmanıdır. Eğitim videoları 500.000’in üzerinde izlenme almıştır. Türkiye’nin en iyi WordPress destek sitelerinden WP Servis‘in kurucusu ve sektörün gelişmesi için gece gündüz çalışan genç bir girişimcidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir