WordPress İçeriklerinizde Kullanabileceğiniz Ücretsiz Fotoğraf Siteleri

İnsanlar sanal ortamda paylaştıkları içerikleri güçlendirmek için görseller kullanmaktadır. Görsel içerikli sayfalar, tasarımlar, yazılar vb. durumlar her zaman daha fazla etkileşim almaktadır. Görsel ihtiyacını karşılamak üzere hizmete sunulan birçok fotoğraf siteleri mevcuttur. Kullanıcılarına fotoğraf hizmetleri sunan bu siteler ücretsiz olduğu gibi ücretli olanlarda vardır. Ancak ücretsiz siteler sahip olduğu özellikler ile kullanıcılarının taleplerini karşılayabilmektedir. Eğer ücretsiz fotoğraf siteleri arıyorsanız aşağıda sizin için en popüler 5 siteyi listeledik.

Google üzerinden elde edilecek görselleri telifsiz indirmek kullanıcılar istedikleri konuyu Google’da aratarak Görsellere gidilir, ardından görseller menüsünde Araçlar kısmına girilerek Kullanım Hakları yerinde bulunan Yeniden Kullanım İçin Etiketleniş olarak belirlenir. Bu işlemlerden sonra Google aracı olarak indirilecek görsel ücretsiz olarak indirilir.

İhtiyaçlarına göre görsel elde etmek isteyen kullanıcılar oldukça kaliteli olan bazı sitelerdeki görseller ile içeriklerinin ve WordPress sitelerini zenginleştirerek daha fazla etkileşim elde edebilirler. Bu siteleri şöyle sıralamak mümkün;

Pixabay: Görsel elde etme siteleri arasında popüler ve tercih edilen fotoğraf sitesidir. Burada paylaşılan video ve fotoğrafların telif hakkı yoktur, bu sayede kullanılacak fotoğraflar için herhangi bir yerden izin almaya gerek bulunmamaktadır.

pixabay

Pexels: Her türlü içerik için fotoğraf barındıran pexels yüksek kaliteye sahip stok fotoğraflar içerir. Herhangi bir fotoğrafa ihtiyacı olan herhalde bir web sitesi ya da tasarım için bu siteden yararlanmak mümkün. 

pexels

Unsplash:  Fotoğraf stoğu oldukça fazla olan bu site yüzbinlerce fotoğrafçının çektiği profesyonel fotoğraflardan oluşmaktadır. Bu site ile kullanıcılar istedikleri fotoğrafları bulmakta hiç zorlanmazlar.

unsplash

Stok Foto: Son yıllarda kullanıcı sayısı attan ve bununla beraber ivme kazanan bir fotoğraf sitesidir. Bu siteden elde edilecek görseller için üye olmaya gerek yoktur. Çözünürlüğü yüksek olan kaliteli fotoğrafları buradan bulup içeriklerde rahatlıkla kullanmak olanaklıdır. Ayrıca siteye üye olup fotoğraflarını ticari olarak kullanmak isteyen kişilerde faydalanabilir.

stokfoto

Canva: Bu fotoğraf sitesi kullanıcılarına geniş çaplı hizmetler veren sitelerin başında geliyor. Burada fotoğrafa vektör ve illüstrasyon ile tasarımlar yapmak, fotoğraflara filtre uygulayarak düzenleme yapılabilir.

canva

Bu fotoğraf sitelerinin yanında bulunan pek çok fotoğraf sitesi daha alternatif oluşturabilmektedir. Bu siteler sunduğu hizmetler ile kullanıcılar arasında son derece popüler ve kullanışlı ücretsiz fotoğraf elde etme siteleridir.

WordPress ile hazırlanmış harika bir websitesine sahip olmak ister misin? Hemen iletişime geç!
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Picture of Halim
Halim
WordPress ve web tasarım uzmanıdır. Eğitim videoları 500.000’in üzerinde izlenme almıştır. Türkiye’nin en iyi WordPress destek sitelerinden WP Servis‘in kurucusu ve sektörün gelişmesi için gece gündüz çalışan genç bir girişimcidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir